Anasayfa / GENEL / Hürriyet’teki Doğan beslemesi hanutçular kim?
aydin-dogan1

Hürriyet’teki Doğan beslemesi hanutçular kim?

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, bugünkü yazısında, Hürriyet gazetesinde üç kez yayımlanan habere dikkat çekerek “Hürriyet yazarları, muhabirleri kaç ‘Davetli’ gezi yaptılar” diye sordu.

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, bugünkü yazısında, Hürriyet gazetesinde üç kez yayımlanan habere dikkat çekerek “Hürriyet yazarları, muhabirleri, bu yıl, çeşitli ticari kurum davetlisi olarak, yurt içi ve dünyanın öbür ucuna dek yurt dışı kaç ‘Davetli’ gezi yaptılar” diye sordu.

Hürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildiri için “Bu işi en iyi yapan, kendi gazetesini, okur adına en ağır eleştirmekten çekinmeyen bir yazar olduğu için kaçırmam” diyen Hıncal Uluç, Bildirici’nin 20 Kasım 2016’daki yazısını hatırlattı.

“AYNI HABER HÜRRİYET’TE TAM ÜÇ KEZ YAYINLANDI”

Faruk Bildirici yazısında, “Editörlerin iş kazası” ara başlığıyla özetle şunları yazmıştı: “İnanmayacaksınız ama aynı haber Hürriyet’te tam üç kez yayınlandı. Konu, bir şirket ile bir vakfın ‘Özel Sporcular Yüzme Şenliği’düzenlemesiydi. Bu haber, 1 Kasım günü gazetenin magazin haberlerine ayrılan ikinci sayfasında, Sadettin Saran ve Tuğba Özay’ın zihinsel engelli yüzücü gençlerle çekilmiş fotoğrafı ve ‘Özel sporcularla yüzdü’başlığıyla yer aldı. Aynı gün spor sayfasında da bu fotoğraf kullanıldı. Haberde yine yüzme şenliğinden bahsediliyordu ama bu kez Sadettin Saran’ın Fenerbahçe ile ilgili sözleri ağırlıktaydı. Aradan iki gün geçtikten sonra 3 Kasım’da, aynı haber, Hürriyet’te bir defa daha yayınlandı. Bu kez Kelebek’in üçüncü sayfasındaydı. Hem de yine ‘Özel sporcularla yüzdü’ başlığıyla.”

“SANA ‘İŞ KAZASI’NIN İÇ YÜZÜNÜ ANLATIRIM!.”

Üç haberin aynı gazete yer almasının “iş kazası” olmadığına işaret eden Hıncal Uluç, “Sevgili meslektaşım, dostum.. Sana bir önerim var” deyip Faruk Bildirici’ye seslenerek şunları yazdı:
“Hürriyet yazarları, muhabirleri, bu yıl, çeşitli ticari kurum davetlisi olarak, yurt içi ve dünyanın öbür ucuna dek yurt dışı kaç ‘Davetli’ gezi yaptılar, onu sorup öğrenir, cevabı sadece rakam olarak haftaya köşene yazarsan, ben de sana ‘İş Kazası’nın iç yüzünü anlatırım!.”

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir