Anasayfa / ANALİZ / Ve ‘CAMİA’ Sözcü ile aynı safta!
gulerce-padisah1

Ve ‘CAMİA’ Sözcü ile aynı safta!

MEDYAGÜNDEM- Bu günleri de gördük…  Ergenekoncular, CHP, PKK, Sözcü ve Aydınlık gibi ulusalcılarla “CAMİA” da aynı safta buluştu.

Bugün “cemaatin sözcüsü” gibi olarak görülen Zaman yazarı Hüseyin Gülerce çıktı, Başbakan Erdoğan’a “padişah” suçlaması yaptı.

Konuk olduğu SKYTÜRK360’ta Hilmi Hacaloğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Şimdi Söz Sizde” programında, AK Parti’nin 4. Olağan Büyük Kongresi’ni ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarını değerlendiren Gülerce, Başbakan’ın kongredeki konuşmasının hamaset yüklü olduğunu söyleyerek, “Başkanlık sistemi Türkiye için gerekli… Başbakan şu anda padişahlıktan daha büyük yetkilere sahip” dedi.

Kongreye 6 gazetenin alınmamasını da eleştiren Gülerce, “Herkes kendine yakışanı yapar” ifadelerini kullandı. Gülerce yetmedi, “Partili bir başkanlık sistemi olabilir. Ancak… Bu çok önemli. Diktatörlüğe gider, krallığa döneriz gibi haklı da sayılabilecek eleştiriler var” diyerek “CAMİA”nın Erdoğan’a karşı durduğu safı ilk kez açık etti.

“7 Şubat darbesi” ile top sakal çetesinin başlattığı saldırının da kodları böylece daha iyi anlaşıldı.

medyagundem.com 

MEDYAGUNDEM

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

feto3

FETÖ’nün tabanı da tavanı kadar hain!

Uzun süre Fethullah Gülen’in yakın çevresinde bulunan ancak 17-25 Aralık kumpası sürecinde örgüt ile bağlarını …

feto4

Teröristbaşı intihar edecek

Gazeteci Hüseyin Gülerce, katıldığı canlı yayında Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in intihar edebileceğini iddia …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir