Anasayfa / GENEL / Vatan hainini paylaşamıyorlar!
can-fr1

Vatan hainini paylaşamıyorlar!

Türkiye’ye demokrasi dersi vermeye kalkışan Avrupa teröristlere kucak açmaya devam ediyor. Dün Almanya Cumhurbaşkanı Gauck tarafından kabul edilen FETÖ’cü Can Dündar’a bugün de Fransa’da Paris Belediyesi’nce fahri hemşehrilik verildi.

Türkiye’de hakkında yakalama kararı olan Dündar, dün Almanya Cumhurbaşkanı tarafından kabul edildikten sonra bugün de Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo tarafından belediye binasında düzenlenen törenle fahri hemşehrilik nişanı aldı.

can-fr2 can-fr3

Hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle yurtdışına çıkan ve haziran ayından bu yana Almanya’da bulunan Can Dündar, dün Bellevue Sarayı’nda Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck tarafından kabul edilmişti.

Dündar’a daha önce Alman makamları tarafından geçici pasaport verilmişti. Yalnızca istisnai durumlarda verilen geçici pasaport “yabancılar için seyahat belgesi” ya da Almanca adıyla “Reiseausweis für Auslaender” olarak da biliniyor.

15 Temmuz darbe girişiminden önce Almanya’ya gelen Can Dündar hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde pazartesi günü yakalama emri düzenlenmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, aralarında Dündar’ın da bulunduğu Cumhuriyet ve gazetenin imtiyaz sahibi konumundaki vakıf yöneticileri hattında “PKK/KCK ve FETÖ/PDY terör örgütlerine müzahir olduklarına”, 15 Temmuz darbe girişiminden kısa bir süre önce darbe meşrulaştırıcı yayınlar yapıldığına dair iddia ve tespitler üzerine, “FETÖ ve PKK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” suçlarından soruşturma başlatıldığı ifade edilmişti.

MEDYAGUNDEM

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

can-huf1

Vatan haini it, Türkiye’ye baskı yapın diye yalvarıyor!

Hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Türkiye’den kaçan Can Dündar, ülkesinin zor duruma girmesi için elinden geleni …

can-enis

FETÖ vatan haini Can’ı kullanıp atıyor mu?

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun “MİT TIR’ları görüntülerinin yayınlanması” davasında hakkında 25 yıl hapis cezası verilmesi …

1 Yorum yapıldı

  1. şu yeteneksiz 10 sınıf herif de sayemizde meşhur oldu kim osururdu bunun burnuna türkiye düşmanı olmasaydı bu batılılar kendilerini akıllı sanan budalalar bu herifin türkiyedeki sosyolojik karşılığı ne ki bu ülkede sizin işinizi görsün etki ajanlığınızı yapsın türkiyedeki planlarınız için bu herifi besliyorsanız ölü yatırım hiç şansı yok ölüsü bile buraya giremez ama yok çok iyi yalıyor diyorsanız tabi o ayrı konu zevkler ve renkler tartışılmaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir