Anasayfa / GENEL / Vadi’deki hainin yeni hedefi yerli teknolojik atılım
vadi-sencer2

Vadi’deki hainin yeni hedefi yerli teknolojik atılım

Sencer’in, strateji değişikliği, iç politika ve dış politikanın ardından “Teknoloji ve ARGE” alanlarına da sıçradı… atv’nin fenomen dizisi Kurtlar Vadisi Pusu’nun 182. bölümü aksiyon dolu sahneleriyle tüm Türkiye’yi ekrana kilitledi.

Polat Alemdar’ın KGT’nin, dolayısıyla Sencer’in eline geçmesiyle başlayan heyecan fırtınası, Kara’nın mühür avına çıkmasıyla devam etti. Mete’ye pusu atan Kara, mühürlü zarfların içinin boş olduğunu farkedince büyük hayal kırıklığı yaşadı.

Sencer’in, İhtiyarlar Heyeti ile bürokrasi arasındaki irtibatı sağlayan kritik şahısları deşifre etmesiyle birlikte hareket kabiliyeti iyice genişledi. İhtiyarlar’ın strateji değişikliklerinin yürürlüğe girmesi için mühürlü zarfları, heyetin bürokratik koluna aktarılması görevi de Mete Aymar’a verildi. Böylece Kara’nın diğer Mete’ye attığı pusu da boşa çıkmış oldu.

YERLİ TEKNOLOJİK ATILIMI MI BALTALAYACAK?

Mete’nin, bürokratik bazı makamlara ilettiği zarflar arasında bir zarf vardı ki, ülkenin elini kolunu bağlayacak cinsten bir strateji değişikliğine işaret ediyordu: “Teknoloji ve ARGE”.

Bu zarf, akıllara ASELSAN ve benzeri teknoloji merkezlerini getirdi.

Sencer’in bu strateji değişikliği, Türkiye’nin son yıllarda yapmış olduğu özellikle askeri alanda yaptığı yerli teknoloji atılımını durduracağının sinyalini verdi. Türkiye’nin arge çalışmaları arasında, ağır sanayi, otomotiv, sağlık, bilişim teknolojileri gibi dünyada da büyük yankı uyandıran atılımlar da yer almakta.

MEDYAGUNDEM

erdogan-atv3

Dün gece Türkiye Başkomutan’ı izledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuk olduğu ATV – A Haber ortak yanını Türk siyasi ve …

1dolar

FETÖ’cü teröristlerdeki 1 doların sırrı ne?

FETÖ’cü teröristlerin üzerlerinde bulunan 1 dolarlık banknotlar, akıllara iki yıl önce Kurtlar Vadisi Pusu’daki 1 …

fusun2

“Gerilla annesi olmak istiyorum” diyen PKK sevici oyuncuya tepkiler çığ gibi; ATV de o diziyi yayından çıkardı

“Gerilla annesi rolünü oynamak istiyorum” sözleriyle diyerek terör seviciliği yapan oyuncu Füsun Demirel’e tepkiler çığ gibi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir