Anasayfa / GENEL / Star yazarından Özkök’ü sarsacak yazı!
ocaktan-ozkok

Star yazarından Özkök’ü sarsacak yazı!

MEDYAGÜNDEM- Bugün Star gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan müthiş bir Ertuğrul Özkök yazısı kaleme aldı.

“Bugün o manşetleri yine atardınız” başlıklı yazısında, Özkök’ün bir delinin himmetine nasıl muhtaç hale geldiğinin ibretlik halini gözler önüne serdi.

Ocaktan’ın yazısından biraz alıntı yapalım:  

(…)

Vah garibim vah… Şu Ertuğrul Özkök’ün düştüğü hallere bakar mısınız… Silivri sakinlerinin sicilini temize çıkarmak ve kendisinin ne kadar masum ve pirüpak olduğunu kanıtlamak için sonunda Tuncay Güney adlı bir delinin himmetine muhtaç hale geldi.

Vesayet döneminin kendisine sağladığı imtiyazlı günlerde attığı manşetlerle binlerce insanın hayatını karartmakta mahir olan Ertuğrul Özkök’ün şimdilerde Tuncay Güney’den medet umar hale gelmesi kaderin bir cilvesi olsa gerek.

Koordinatları merkez medyanın fiyakalı koridorlarından marjinal mahallelere kayan Ertuğrul Özkök, Ergenekon’un Tuncay Güney’in zırvalarıyla başladığını söyleyerek, Ergenekonculardan özür dilememizi bekliyor. Her ne kadar ‘kendim için özür beklemiyorum’ dese de, anlıyoruz ki sıkıntısı büyük…

Güya Tuncay Güney’in yeni zırvalarına göre: “- Ergenekon bir projeymiş… listeler, isimler, o çete şemaları… Hepsini işkence altında zorla söylemiş…” Keşke Özkök, biraz daha inandırıcı masallar uydursaydı. Eğer bu masallarla mutlu olacaksa, bizim için bir mahzuru yok ama 10 binlerce sayfalık belgeleri, toprak altından çıkan silahları yok saymamızı bekliyorsa, kusura bakmasın bu insan aklına hakarettir.

Özkök, “Bu itiraftan sonra hiç yüzü kızaran gördünüz mü?” diye soruyor.

Hemen söyleyelim, bay Özkök hiç yüzümüz kızarmadı.

(…)

Eğer bir mahzuru yoksa, birkaç soru da biz soralım.

Mesela, generallerin ellerinize tutuşturduğu o ünlü ‘andıç’ı yayınlarken sizin hiç yüzünüz kızardı mı?

Peki, ya tanklara palet olan “Gerekirse silah bile kullanırız”, “Ettiğini buldu”, “Ya uy ya çek git” şeklindekioyüz karası manşetleri atarken hiç utanma duygusu yaşadınız mı?

Ya Ahmet Kaya için “Şerefsiz adam” manşetini atarken biraz olsun yüzünüz kızardı mı? Sesiniz duyulmuyor, yüksek sesle konuşun lütfen…”

(…)

SİZE GARANTİ VERENLER GARANTİYE MUHTAÇ HALE GELDİĞİNDE…

Ocaktan, “Bakmayın şimdi mağdurları oynadığına… Biz, Özkök’ün özellikle 28 Şubat günlerindeki ‘sivil üniformalı’ halini de biliriz.” ifadesiyle de Özkök’ün kimseyi kandıramayacağını anlatmış.

Ama şu satırlar Ocaktan’ın yazısındaki en vurucu bölüm:

“Siz bu kadar pişkin olamazdınız ama… Muhtemelen, bazı muteber abileriniz, size geçmişteki günahlarınızla ilgili ‘dokunulmazlık’ garantisi vermiş olmalı. Yoksa bu kadar efelenemezdiniz. Bir gün, size garanti verenler de garantiye muhtaç hale geldiğinde, o gün kimden himmet dileneceğinizi çok merak ediyorum doğrusu…”

Ocaktan’ın yazısı için TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

ozkok-fatih

“Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman değil” diye göbek atıyorlar!

Fatih Altaylı ve Ertuğrul Özkök 2 gün arayla, Türkiye’de insanların dinden ne kadar uzak yaşadığına …

ertugrul-ozkok

Fitneci şaklaban, alçak, hain!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Fitneci Özkök, azıcık onuru varsa, bir tane isim verir!” başlıklı …

ozkok

Alçak Özkök’e tepki yağıyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank, Hürriyet’teki bugünkü köşe yazısında yazdığı yazı ile büyük tepki toplayan Ertuğrul …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir