Anasayfa / GENEL / Üstad’a yönelik kampanya yapanların akıl edemedikleri gerçek
kiras-ustad

Üstad’a yönelik kampanya yapanların akıl edemedikleri gerçek

MEDYAGÜNDEM- Habertürk’te “cemaat kökenli” bir gazetecinin imza attığı Necip Fazıl Kısakürek’e yönelik haysiyet cellatlığı üzerinden Ak Parti’yi vurma operasyonu fena geri tepti.

Bugün Star gazetesinde İbrahim Kiras, “Necip Fazıl’a yönelik kampanyanın belirli bir ‘zamanlama’ çerçevesinde planlandığını düşünenlere hak vermemizi gerektirecek çok alamet var. Ama bu kampanyanın kısa zamanda boşa çıkması, arzu edilen etkinin oluşmamış olması çok daha önemli bir noktayı ortaya çıkardı.” diye yazdı.

Kiras, bu kampanyayı yapanların akıl edemedikleri bit noktayı şöyle açıkladı:

“Bu kampanyayı yapanların akıl edemedikleri gerçek Necip Fazıl’ı sevenlerin, onu kendi değerler dünyasının simgelerinden biri olarak görenlerin ‘üstad’larını -başka grupların kendi önderlerine yaptıkları şekilde- put gibi görmedikleriydi. Necip Fazıl 1940’lı yıllardan itibaren yerli/milli kültür ve inanç değerlerine bağlı geniş bir kesimin sözcülüğünü üstlendi; o dönemde seslerini duyurma imkânları kısıtlanmışların dili oldu; ‘sessiz yığınların sesi’ oldu.

Bütün bunların karşılığında o geniş kitleler nezdinde büyük saygı gördü, o kitlenin seçkinleri tarafından ‘üstad’ olarak benimsendi. Ama ‘yanılmaz, yanlış yapmaz‘ bir önder olarak görülmedi. Söyledikleri ve yaptıkları ‘ne söylese, ne yapsa bir hikmeti vardır’ diye kutsallık zırhına sokulmadı; eleştirilemezlik makamına oturtulmadı.”

Kiras’ın yazısı için TIKLAYIN

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

necipfazil

Yolun yolumuz davan davamızdır Üstad!

Yaşamı boyunca fikirleri yüzünden sık sık zindana atıldı. Kalemi sert ve keskindi. 1946’da dönemin CHP’li …

odul1

Ne mutlu Müslümanım diyene

Necip Fazıl Ödülleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Ödül sahipleri, Necip …

necipfazil2

Üstad Necip Fazıl’ı istismar eden Aydın Doğan bak o senin gazeteni nasıl özetliyor?

Aydın Doğan’ın Hürriyet’i bugün Üstad Necip Fazıl’ı bile istismar etmeye kalkıştı, peki o Hürriyet’i nasıl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir