Anasayfa / GENEL / Maksat belli: Necip Fazıl üzerinden Ak Parti ile hesaplaşmak
tuna-üstad

Maksat belli: Necip Fazıl üzerinden Ak Parti ile hesaplaşmak

MEDYAGÜNDEM- Yeni Şafak yazarı Salih Tuna, yazılarındaki Necip Fazıl Kısakürek hassasiyeti ile bilinir. Bugünkü yazısında da, “Necip Fazıl’ın adını benim kadar zikreden, kimi kıymet hükümlerini benim kadar iktibas eden bir başka köşe yazarı zannedersem yoktur. Buna rağmen gerek Habertürk’teki malum habere, gerek Ayşe Hür’ün orda burda serdettiği saçmalıklara ağzımı açmadım. Sustum.” diye yazdı.

Peki susma nedeni neydi Tuna’nın? Yazısından okuyalım:

“Lakin benim susma sebebim tenezzül meselesi değildi. Necip Fazıl üzerinden bambaşka bir hesabın, bitmez tükenmez bir hesabın görülmek istendiği aşikârdı. Ne zaman açık edecekler diye sustum. Çok beklemeye gerek kalmadı, Ayşe Hür, Eyüp Can’ın Radikal’inin dünkü nüshasında, ‘Necip Fazıl Kısakürek’in ‘öteki’ portresi’ başlıklı yazısını şöyle nihayete erdirdi: ‘NFK AKP ve Gülen Hareketinin ana omurgasını oluşturan İslamcı muhafazakar milliyetçiliğin tabusu, kutsal ve dokunulmaz figürü..’”

“Maksat belli: Necip Fazıl üzerinden Türkiye’yi elan yöneten kadrolarla hesaplaşmak!” diyen Tuna, sözde tarihçi Ayşe Hür’ün Radikal’de dün yazdığı Necip Fazıl Kısakürek yazısındaki çarpıtmaları da sıraladı.

Tuna’nın çarpıcı yazısı için TIKLAYIN

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

kk

KK Berberoğlu konuşmasın diye mi yürüyor?

Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna’nın “Kılıçdaroğlu’nun ‘adaleti’ Zübük’ün ‘namazı'” başlıklı yazısı şöyle: Kılıçdaroğlu adına “adalet” …

teror

Terör yanaşmalarına anladıkları dilden!

Terör örgütlerinin sözde adalet yürüyüşüne destek vermesi gerçeğini sulandırmak isteyen Milliyet yazarı Mehmet Tezkan’a anlamlı …

kemal1

“İslamcı” sokağa kurulan kumpas!

Sabah gazetesinde Salih Tuna’nın “Son kumpas da kabak gibi ortaya çıktı” başlıklı yazısı şöyle… Kılıçdaroğlu‘nun …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir