Anasayfa / GENEL / Ünlü kabadayıdan bomba iddia: Hrant’ı Gülen terör örgütü öldürttü
hrant

Ünlü kabadayıdan bomba iddia: Hrant’ı Gülen terör örgütü öldürttü

Yeraltı dünyasının önemli isimlerinden Kürşat Yılmaz, Hrant Dink’i paralel yapının öldürttüğünü söyledi. Savcılığa suç duyurusunda bulunan Yılmaz “Fethullah Gülen Terör Örgütü, cinayeti bana teklif etti. İşin arkasında Ermeni Diasporası da var” dedi.

Yeraltı dünyasından Kürşat Yılmaz, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink öldürülmesinin “Fethullah Gülen Terör Örgütü”ne mensup, emniyette yuvalanmış emniyet görevlileri tarafından organize edildiğini öne sürdü. Yılmaz “Fethullah Gülen Terör Örgütü” hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Dilekçede, Fethullah Gülen, eski askeri hakim, hakim, savcı, emniyetçiler ve önemli bir siyasi ismin de aralarında bulunduğu 15 kişi şüpheli olarak yer aldı.

HRANT DİNK’İ ORTADAN KALDIRACAKSIN

Yılmaz, daha önce Dink’in öldürülmesi için kendisine teklifte bulunulduğunu açıklamış ve mahkemeye dilekçe vermişti. Ancak tanık olarak dinlenmedi. İşte özetle suç duyurusunda yer alan iddialar:

‘Dink’i ortadan kaldır’ teklifini kabul etmeyince, 2005’te “Toprak” operasyonunda tutuklandım. Bu terörize yapıyı, bana dava açılan Beşiktaş 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde fark ettik. Ama şikayet ettiğimiz kişilerin de yapı içinde olduğunu geç anladık.

HERKESİ VURACAK GÜÇLERİ VAR

Kendisini İ. I. olarak tanıtan şüpheli kişi, 2004 yılında Dink’in öldürülmesi işini bana teklif etti. H. A. ile birlikte hareket eden bu kişi, Gülen cemaatinin Ankara sorumlusu ve istihbarat alanında ajan. İllegal faaliyetleri organize eder, TSK’da ve istihbaratta önemli kişilerle içli dışlıdır. H. A. da askeri alanda bu terör örgütüne bilgi ve eylem desteği yapan, yöneticiorganizatördür. Bir defasında Başbakan’ı bile öldürecek güçleri olduğunu beyan etmişti. n Dink cinayetinin görüldüğü mahkemeye dilekçe verdim, ciddiye alınmadı. Bu cinayetin arkasındaki gerçek irade ABD Ermeni Diasporası’dır ve burada cinayeti organize eden örgütün emniyet kanadı, bizzat ABD’de bulunan örgüt lideri ve yanındaki daimi yönetim kadrosudur. Danıştay cinayetleri için ipucu olacak duyumları vardır.

Ergenekon soruşturmasında savcı Zekeriya Öz tarafından ifadem alındı. “Türkiye’de Ergenekon diye bir terör örgütü duymadım, görmedim ama Fethullah Gülen Terör Örgütü diye bir örgüt var” dedim. Bu beyanı tutanağa dahi geçmedi.

CEMAAT ŞÜPHESİ

Dink cinayetinin anahtar isimlerinden Erhan Tuncel, suikastın büyük bir yapı tarafından gerçekleştirildiğini söylemişti. Tuncel “Karşımızda polis yok, cinayet şebekesi var. Bu yapıyı kuranların yargılanmaması için ellerinden geleni yapıyorlar” diye konuşunca tüm gözler savcı Muammer Akkaş ve emniyet mensupları Ramazan Akyürek ile Ali Fuat Yılmazer’e çevrilmişti.  (TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

ercangun

Şok deliller; Ercan Gün’ün Dink cinayetindeki rolü

Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı …

feto-oz

İşte Hrant’ın katiline istenen ceza!

Hrant Dink davasında teröristbaşı FETO, Ekrem Dumanlı ve firari FETÖ’cü Zekeriya Öz sanık oldu. Hrant …

ercangun

İşte Fox TV’nin FETÖ’cüsünün Dink cinayetindeki rolü

Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın, Türk bayrağı ile çekilen fotoğrafını İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat …

1 Yorum yapıldı

  1. PARALEL yapı oldukça geç fark edilmiştir. Devlet düzenini İRAN rejiminde olduğu gibi devrim yaparak yıkmak istedikleri yapılan OPERASYONLAR ile anlaşılmaktadır. AKP hükümeti uyanık davranmış olası olayların önüne hızla geçmiştir. Özellikle 30 Mart Yerel seçim sonuçları beklentilerini yanıltmış kendi içinde hırslanma nedeni olmuştur. Öyle ki Cumhurbaşkanlığı seçiminde İTTİFAK birlikteliğinin arka plan ORGANİZASYON görevini de bu yapı üstlenmişlerdir. Şuan itibariyle görünmeyen bir çok karşılığın arka tarafında da yine bu yapılanma vardır. Zamanla beklediklerinde yanıldıklarını anlayacaklar ve bu haksız birliktelik darma dağın olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir