Anasayfa / ANALİZ / Ulan liberal godoş önce darbeye erkek gibi ‘darbe’ de!
sahin-alpay2

Ulan liberal godoş önce darbeye erkek gibi ‘darbe’ de!

MEDYAGÜNDEM- Cemaatin gazetesi Zaman’da Şahin Alpay isimli liberal bir “godoş”, önce Gezi Parkı üzerinden “Başbakan değişmeli” deyip içindeki tahammülsüz “darbeci canavarı” çıkardı.

Şimdi de Mısır’daki darbe üzerinden Erdoğan’a tehdit savurup, darbeye meşruiyet kazandırma alçaklığına girişti.

“Mısır’da asker niçin müdahale etti?” başlıklı yazısında Alpay, yazısından baştan sona darbeye erkek gibi darbe demeyip, tıpkı ABD, tıpkı AB gibi kıvırtmaya çalıştı.

Şu satırlara bakın:

“Muhakkak ki bu, Mısır’ın 25 Ocak 2011’deki Tahrir Devrimi ile adım attığı demokratikleşme arayışında bir tökezleme. Kısa süre sonra yeniden seçimle gelen yönetime dönülse bile, bu müdahale (Türkiye’de yaşanana benzer bir) darbeler dizisinin başlangıcı olabilir, bir askeri vesayet düzeni kurulmasının yolunu açabilir. Ama açmayabilir de… Açmaması için yaşananlardan ders çıkarılması gerekir. Ders çıkarmak için de sorulacak soru şu: Bu müdahale niçin oldu?”

Mısır’da alçakça demokrasinin katledildiği darbeyi kınamayan bir de tutup adice  ders çıkarmaya çalışan demokrat görünümlü darbeci Alpay, “Çıkarılacak temel ders muhakkak ki şu: Eğer seçimle gelen hükümete saygıyı tesis etmek istiyorsanız, demokrasinin seçimden ibaret olmadığı, temel hak ve özgürlüklere saygıyı da kapsadığı gerçeğini içselleştireceksiniz.” diye yazdı.

Erdoğan nefretinin sözde liberal bir yazarda nasıl bir dönüşüm yarattığını görmek isteyen bugünkü o yazısına bakmalı. Erdoğan nefreti yıllardır liberal görünenlerin içinden darbeci ve diktatör sevici bir canavar çıkardı.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

spiegel

Nazi artığı itler yeni darbe peşinde!

Gezi olaylarının bir numaraları provokatörü Der Spiegel, ikinci bir darbe ihtimalinin olduğunu gündeme taşımaya çalışıyor. …

katar1

Türkiye ve Katar darbe girişimindeki çıbanbaşı

Katar kriziyle ilgili çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktı. Krizin fitilini ateşleyen siber saldırıyla ilgili Katar bakın …

kk

FETÖ’cü darbenin siyasi ayağı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, partisinin seyyar grup toplantısında darbeci askerleri savundu. Hain kalkışmanın yaşandığı gece dayak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir