Anasayfa / GENEL / FETÖ’cü darbenin siyasi ayağı
kk

FETÖ’cü darbenin siyasi ayağı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, partisinin seyyar grup toplantısında darbeci askerleri savundu. Hain kalkışmanın yaşandığı gece dayak yiyen birkaç askeri öne süren Kılıçdaroğlu, darbe karşıtı sivillerin ceza alması gerektiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’dan başlattığı yürüyüşün 6. gününde partisinin grup toplantısını Çamlıdere Sapağı’nda yaptı. CHP adeta seyyar grup toplantısı gerçekleştirdi.  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun gündeminde yine FETÖ’cü 15 Temmuz darbe girişimi vardı.  Hainlerin kalkışmasını ‘kontrollü darbe’ diyerek küçümseyen Kılıçdaroğlu, FETÖ’cülerin tezlerini destekleyen açıklamalarda bulundu. Başta medyadaki tetikçiler olmak üzere tüm kriptoların avukatlığına soyunan Kılıçdaroğlu şimdi de darbeci askerleri savunarak muhtemel bir kalkışma halinde sokağa inecek vatandaşa gözdağı vermeye çalışıyor. Kanlı darbe kalkışmasından önce FETÖ’cülere açık açık destek çıkan Kılıçdaroğlu, örgütle mücadeleyi de engellemek istemişti.

Şehitlerin eli yakasında 

“Bana bir söz verilmişti. Ben kendileriyle görüşürken dedim ki, 249 şehidimiz var doğrudur” diyerek sözlerine başlayan Kılıçdaroğlu, o gece halktan dayak yiyen 3 darbeci askeri gündeme getirdi. FETÖ’cü darbe girişiminde şehit olan 249 vatan evladı için kılını kıpırdatmayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Onların da hakkını savunmamız lazım” diyerek dayak atan darbe karşıtı sivillerin ceza alması gerektiğini savundu.

Vatandaşları yok saydı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine tüm Türkiye, terör örgütü FETÖ’nün eli kanlı teröristlerine karşı sokaklara döküldü. Bütün vatandaşlar darbeyi önlemek için hayatını hiçe saydı. Sokağa çıkan halk, ağır silahlarla taranırken uçaklarla da bombalanıyordu. O gece herkes tankların altında kalmayı bile göze aldı. Tansiyonun yükseldiği o anlarda 1-2 asker vatandaşlardan dayak yedi. Oysa ki askerlerin birçoğu halk tarafından koruma altına alınarak karakollara teslim edilmişti.

Yargıya müdahale girişimi 

Yaptığı görüşmelerde, faillerin mahkemeye çıkarılacağı sözünü aldığını belirten Kılıçdaroğlu, “Çok rahat ve kontrolsüz yalan söyleyebilirler, at işkembeden gitsin” diyerek yargıyı hedef aldı. ‘Kontrolsüz yalan’ ifadesini kullanan CHP lideri, ‘Kontrollü darbe’ söylemine atıfta bulundu. Bu söylem darbe girişiminin başından bu yana FETÖ elebaşı Gülen ve teröristlerinin söylemi olarak dikkat çekmişti.

Teröristlere selam gönderdi

Kılıçdaroğlu, darbe soruşturması kapsamında tutuklanan askerlerin hapiste tutulmasından da şikayet etti. CHP lideri daha da ileri giderek askerlerle, KHK ile ihraç edilen DHKP-C’li teröristler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı bir tuttu. Kılıçdaroğlu iki isme de selam gönderdi. Kılıçdaroğlu ayırıca FETÖ’nün medya yapılanması soruşturmasını da eleştirdi. Nazlı Ilıcak, Murat Aksoy ve Atilla Taş gibi kişilerin isimlerini vererek destek çıktı.

-GÜNEŞ-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir