Anasayfa / GENEL / Twitter’dan İslamofobik provokasyon
twitter7

Twitter’dan İslamofobik provokasyon

Paris’te mizah dergisi Charlie Hebdo’ya düzenlenen ve 12 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırı sonrası tam da kanlı provokasyonun hedefine uygun olarak Müslüman düşmanlığı başladı. Twitter da Müslümanlara yönelik provokasyonun adresi oldu.


Mikroblog sitesi Twitter’ın da dünya çapındaki bir numaralı gündemi bu saldırı oldu. Gündemin birinci sırasında bugün dünyanın 4 bir yanından paylaşılan “Je Suis Charlie” “Ben Charlie’yim” başlıklı paylaşımlar vardı.

Buna karşılık ikinci sıradaki gündem ise kan donduran cinstendi.

“killallmuslims” (“Bütün müslümanları öldürün”) hashtagiyle açılan başlığa çok kısa sürede binlerce mesaj yağdı. Bir anda dünya çapında iki numaralı trend haline gelen başlık önceleri nefret mesajlarının odağı olsa da daha sonra tepki mesajları adeta sel oldu yağdı.

Twitter’ın ise provokasyon amacıyla açıldığı düşünülen bu hashtag 15 dakika kadar bir süre kaldırmaması dikkat çekti. Başlık altına gelen yorumlarda paylaşım sitesine de büyük tepki vardı. Nitekim bir süre sonra başlık Twitter’dan silindi.

twitter

 

MEDYAGUNDEM

feto

Batı’nın İslam’ı Kur’an’dan koparma tezgahı

Dünya önceki yüzyıllardan çok daha farklı olan üstü örtülü bir savaş döneminden geçiyor. İslam alemi …

felix3

Fenomen hayırcı FETÖ’cü küfürbaz Felix çıktı

15 Temmuz gecesi sokaklara akın eden vatandaşları durdurmaya kalkışan, Müslümanlara her fırsatta küfürler yağdıran fenomen …

kabe

Artık korkularını itiraf ediyorlar; İslam dünyaya hakim olacak

ABD’li araştırmacıların verilerine göre, hızla yayılan Müslümanların nüfusuyla İslam, yüzyıl sonunda dünyanın el kalabalık nüfuslu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir