Anasayfa / GENEL / Fenomen hayırcı FETÖ’cü küfürbaz Felix çıktı
felix3

Fenomen hayırcı FETÖ’cü küfürbaz Felix çıktı

15 Temmuz gecesi sokaklara akın eden vatandaşları durdurmaya kalkışan, Müslümanlara her fırsatta küfürler yağdıran fenomen @DzerjinskiFelix, Twitter hesabını kapattı. Felix Dzerjinski kullanıcı adlı şahıs şimdilerde ‘hayır’ kampanyası yürütülen @guclumeclisp hesabında çalışmalarda bulunuyor.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin gerçekleştirdiği sırada sosyal medya uygulaması Twitter hesabı üzerinden darbe yanlısı mesajlar yayınlayan @DzerjinskiFelix hesabı, kullanıcısı tarafından kapatıldı. Felix Dzerjinski kullanıcı adlı hesap, darbe girişimi sırasında darbe girişimine karşı sokaklara akın eden vatandaşları durdurmak için yapmış olduğu paylaşımların yanı sıra vatandaşlara, polislere, hükümete ve Abdülhamid’e hadsizce yağdırdığı küfürlerle tanınıyordu.
15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla milyonlarca vatandaş 81 ilde sokaklara akın ederken, @DzerjinskiFelix hesabı üzerinden manipülasyon çalışmaları yapıldı. Vatandaşları evde kalmaya çağıran hesap, “İnsanları meydanlara davet ediyor çıkmayın, arayın akrabalarınızı evde tutun” gibi darbe yanlısı ifadeler kullandı.

felix2

DzerjinskiFelix, darbe girişiminin yaşandığı anlarda sokaklara dökülen vatandaşları, ‘Çok açık söyleyeyim bu iş olmazsa hepinizin hayatı bitti. Ona göre davranın’ ifadeleriyle tehdit etmişti.

DzerjinskiFelix, darbe girişiminin yaşandığı anlarda sokaklara dökülen vatandaşları, ‘Çok açık söyleyeyim bu iş olmazsa hepinizin hayatı bitti. Ona göre davranın’ ifadeleriyle tehdit etmişti.

@DzerjinskiFelix, gündeme ilişkin olarak yaşanan gelişmeler sırasında çeşitli çevrelere küfürler yağdıran ve nefret söylemiyle düşüncelerini paylaşan bir hesaptı. Bu kapsamda Osmanlı padişahı Sultan II. Abdülhamid Han için 10 Şubat’taki ölüm yıl dönümünde hadsizce hakaretler yağdıran hesap, hükümet yetkililerine, vatandaşlara ve olaylar sırasında güvenlik güçlerine küfürler yağdırmıştı.

felix5

Küfürbaz hesap, Müslümanlara ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok ağır ifadelerle küfürler yağdırıyordu.

felix1
DzerjinskiFelix, İslamofobik söylemleriyle de dikkati çekiyordu. Müslüman vatandaşlara yönelik saldırıları destekleyen hesap, ateistler içinse farklı ifadeler kullanıyordu.

Şimdilerde ‘hayır’ kampanyası yapıyor
Kendi kararıyla fenomen hesabını kapatan kullanıcının bir başka hesap üzerinden ‘hayır’ kampanyası yaptığı biliniyor. Son mesajlarında ‘hayır çıksın çok güzel şeyler olacak, çok’ ifadelerini paylaşmıştı. Twitter’daki @guclumeclisp hesabı üzerinden ‘Hayır nedir? Yemedik, içmedik, kar, yağmur dinlemedik. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan sizler için araştırdık’ klibini yayınlayan küfürbaz fenomen @DzerjinskiFelix, ‘hayır’ propagandasına devam ediyor.

felix7

-YENİ ŞAFAK-

MEDYAGUNDEM

feto-site

Facebook ve Twitter’daki FETÖ’cülerin oyununa dikkat

Siber güvenlik uzmanları, milli ve manevi değerlere bağlı, binlerce takipçiye sahip etkin hesapların çeşitli gerekçelerle …

asli-aydintasbas

Terör işbirlikçisi insan müsveddeleri

İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen alçak saldırının ardından terörsevici medyanın bazı önemli isimleri insanlık dışı bir …

yaver-itiraf5

Darbeci yaverden FETÖ itirafları

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın darbeci emir subayı Yarbay Levent Türkkan, mahkemede de 40 sayfalık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir