Anasayfa / GENEL / “Türkiye’yi İzmir gibi yöneteceğiz” bu mu?
izmir3

“Türkiye’yi İzmir gibi yöneteceğiz” bu mu?

İzmir’in Buca, Karabağlar ve Gaziemir ilçelerinde, su kesintisi nedeniyle ihtiyaçlarını tankerlerden veya ambalajlı su satın alarak karşılayan vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi.

İzmir’in içme suyu ihtiyacının yaklaşık yüzde 40’ını sağlayan Tahtalı Barajı isale hattında 3 gün önce meydana gelen arıza nedeniyle Gaziemir ile Buca ilçelerinin tamamına, Karabağlar’ın ise bir kısmına su verilemiyor.

Su kesintisine hazırlıksız yakalanan ilçe halkı, ihtiyaçlarını tankerlerden karşılamaya çalışıyor. Pazar gününden bu yana musluklarından su akmayan vatandaşlar, tankerlerin yanında uzun kuyruklar oluşturdu. Bazı vatandaşlar ise araçlarıyla çevre ilçelerdeki akrabalarından su temin etmeye çalışıyor. Birçok kişi de ambalajlı su satın alıyor.

Karabağlar ilçesinde yaşayan Derya Yavaş, evlerinde su akmadığı için büyük sıkıntı çektiklerini söyledi.

Mahalle sakinlerinin tanker sırasına girdiğini anlatan Yavaş, ‘Sabahtan bu yana market market su koşturuyorum. Su yok, bir de 57 lira fatura geldi.’ dedi.

İzmir’de 3 günlük su kesintisi

Safiye Turgut da yaşadıkları sıkıntıyı dile getirerek, ‘Bir de suya zam geldi. Susuzluk var, rezil haldeyiz. Dün de iki yerde dağıtım vardı, yetişemedim. Parayla su alıyorum.’ diye konuştu.

Nedres Aras da tanker önünde su sırasına girdiğini ancak evine boş şişelerle döndüğünü ifade etti.

Su olmadığı için ev temizliği yapamadığını söyleyen Aras, ‘Evimiz, her tarafımız kokuyor, perişan olduk. Habersiz yakalandık. Marketlerden su alıyoruz ama yetmiyor. Bu bizim İzmir’in yüz karası.’ ifadelerini kullandı.

– Su için camiye gittiler

Buca’nın Yaylacık Mahallesi sakinleri de ellerinde pet şişe ve bidonlarla camiye gitti.

Sabiha Laleli, had safhada su sıkıntısı yaşadıklarını kaydetti.

Hasan Aydoğan da su kesintisinin önceden haber verilmediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

‘Bu, rezillikten başka bir şey değil. Televizyondan uyarı yapılır. Camiden su dolduracağım, olmazsa parayla alacağız. Dünden beri böyle. Muğla’daki trafik kazasında hayatını kaybedenler buradan kaldırıldı. İnsanların evinde acı var, sabah elini yüzünü yıkamaya suyu yok. Baksınlar rezilliği görsünler. Park yapmakla bu iş çözülmez. Ne yapayım ben yolu, parkı; evde su akmıyor.’

Yaylacık Mahallesi Muhtarı Necdet Demirel de belediyeden tankerle su istediklerini ancak ihtiyaca yeterince cevap veremediklerini dile getirdi.

Öte yandan İZSU yetkilileri dün, 14 Mayıs’ta meydana gelen arıza nedeniyle Gaziemir, Karabağlar ve Buca ilçelerinde su kesintisi uygulandığını, söz konusu bölgelere 17 Mayıs Çarşamba günü saat 23.30’a kadar su verilmesinin planlandığını bildirmişti.

Kılıçdaroğlu: Türkiye’yi İzmir gibi yöneteceğiz

2014 yılında İzmir’de katıldığı bir toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  “İzmir’i nasıl yönetiyorsak, Türkiye’yi de öyle yöneteceğiz” demişti.

İZMİR METROSU 20 YILDA BİTTİ

İzmir Metrosu’nun son etabı olan Poligon-Fahrettin Altay bölümünün de geçtiğimiz temmuz ayında tamamlanmasıyla Metro Bornova’dan Üçkuyular’a ulaştı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “Türkiye’yi bura gibi yöneteceğiz” dediği İzmir’de temeli 1994 yılında atılan İzmir metrosu rekor kırarak 20 yılda ancak bitirilebilmişti.

YOLSUZLUKLARIN BELEDİYESİ

CHP’nin yönetiminde olan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde yolsuzluk,ihaleye fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanma gibi suçlamalarla 129 sanığın yargılanması devam ediyor.

Devletin yaklaşık 100 milyon lira zarara uğratıldığı iddiasıyla başlatılan hırsızlık soruşturması CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’na kadar sıçramıştı.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir