Anasayfa / GENEL / Trump’la görüşme virgül değil nokta olacak!
erdogan-trump

Trump’la görüşme virgül değil nokta olacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin ziyareti öncesinde Ankara Esenboğa Havalimanı’nda açıklama yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan, 2 gün sürecek Çin ziyareti öncesinde Ankara Esenboğa Havalimanı’nda seyahat öncesinde açıklamalar yaptı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan kısımlar şunlar;

“Modern İpek Yolu girişimine Türkiye olarak çok güçlü bir destek veriyoruz. Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 3. Havalimanı bu projenin halkalarıdır. Türkiye’nin gerçek bir kavşak noktası olduğu bu vesile ile bir kez daha tescil edilecektir. Yapacağım görüşmelerde bu hususların altını çizeceğim.”

Çin’deki temaslarımından sonra ABD Başkanı Trump’ın daveti üzerine Washington’a geçeceğiz. Trump’la bölgesel konularda görüşme yapacağız.

FETÖ’nün iadesi konunun görüşülüp görüşülmeyeceği sorusu üzerine Cumhurbaşkanı; “Bizim yapacağımız görüşme virgül mesafesinde değil, nokta mesafesinde olacak.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

TRUMP GÖRÜŞMESİNİN GÜNDEM MADDELERİ

Çin’den sonra ABD Başkanı Trump’ın daveti üzerine Washington’a geçeceğiz. Önemli konuları, gerek ikili ilişkiler, gerekse bölgesel gelişmeleri değerlendirme fırsatımız olacak. İkili ilişkilerin yanı sıra, başta DEAŞ olmak üzere, terörle mücadele, Suriye, Irak, mülteci konularında görüş alışverişinde bulunacağız. FETÖ gündemimizde en üst sırada yer alacaktır.

“VİRGÜL DEĞİL NOKTA OLACAK”

(ABD’nin YGP’ye silah yardımı) Bu ara bir öncü ekibi ABD’ye göndermiştik. Bu sorunuzdaki içeriği ihtiva eden konularda bazı ön görüşmeleri yetkililerle yaptılar. Şimdi de biz en üst düzeyde sayın Trump’la bu görüşmeleri yapalım istiyoruz.

Bizim yapacağımız görüşme virgül mesafesinde değil, nokta mesafesinde olacaktır. Şu ana kadar yazılı, görsel medyada yer alan bütün ifadeleri çok da önemsemiyorum.

“AMERİKA HALA BİR GEÇİŞ SÜRECİ YAŞIYOR”

Şu anda Amerika bir geçiş sürecini yaşıyor. Bizim burada çok daha dikkatli olmamız gerekir ama dün de ifade ettiğim gibi bizim tüm temennimiz. Bunların bütün belgeleri elde.

“DEAŞ’LA MÜCADELEYİ EN ÜST DÜZEYDE VEREN BİZİZ”

Bölgede DEAŞ’la mücadele ise bu mücadeleyi şu anda en üst düzeyde veren biziz. Hepsi işin lafını yapıyor, Türkiye olarak bir bu işin icraatını yaptık. Bu DEAŞ olabilir, PKK olabilir, PYD olabilir, YPG olabilir. Hepsi ile bu mücadeleyi amansız bir şekilde verdik, veriyoruz.

FETÖ’NÜN İADESİ

Adalet Bakanımız ABD’li mevkidaşı ile görüştü ama ben Trump ile etraflıca görüşeceğim. Hazırladığımız bazı bilgi ve belgeler var onları kendilerine takdim edeceğiz. Bu işi sonuna kadar kovalayacağız. ABD, FETÖ’nün bir kuluçka yuvası haline gelmemeli. Avrupa’da Almanya öyle. Zaten kendisinin ifadesi var. Dünyada 170 ülkede faaliyetimiz var diyor. Bu faaliyetlerin altında nelerin yattığını burada 15 Temmuz’u görenler biliyor.

 

MEDYAGUNDEM

erdogan

Üçlü Suriye trafiği!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önce ABD Başkanı Trump ile sonra da Rusya Lideri Putin ile telefonda görüştü. …

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

trump

Katar’dan sonra Trump’ın hedefi Türkiye dostu o ülke

ABD’nin 16 yıllık Afganistan stratejisini yeniden gözden geçiren Trump yönetiminin Pakistan’a olan yaklaşımını sertleştirme kararı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir