Anasayfa / GENEL / Trump’a karşı küresel çapulculuk!
trump-abd

Trump’a karşı küresel çapulculuk!

ABD derin devleti, halkın oylarıyla başkan seçilen Trump’a savaş açtı. Clinton yanlılarını sokaklara döküp ortalığı yangın yerine çevirdi. ABD’li vandalların taşıdığı pankarttan, attığı slogana kadar ‘Gezi’ çapulcularıyla benzerlik göstermesi, aynı oyunun, aynı kişilerce bu kez ABD’de oynandığını net bir şekilde ortaya koydu.

Başta New York ve California olmak üzere birçok eyalette, ABD başkanlığına seçilen Trump aleyhine gösteriler yapıldı. Trump’ın doğduğu ve çok sayıda iş merkezi ile rezidansı bulunan New York’taki gösteriler, Union Meydanı’nda başladı. Yüzlerce kişi, 5. ve 6. caddelerden Central Park yönüne yürüyüşe geçti.Kalabalığın artması nedeniyle 5. cadde trafiğe kapatıldı.

gunes1

‘Gezi’nin kopyası öfke kustu
Clinton yanlısı azgın azınlık, başta California olmak üzere bazı eyaletlerde Twitter üzerinden örgütlendi. Trump’ın inşa ettiği binaların önünde toplanarak gösteriler düzenledi. Bir çok Hollywood yıldızının da en ön safta durduğu gösterilerde “Trump benim başkanım değil” pankartları taşındı, Trump’a öfke kusan sloganlar atıldı. ‘Cahil’ diye aşağılanan Trump destekçileri tekme tokat dövüldü. Trump’ın evinin önünde kum dolu kamyonlar çekildi. Polis göstericilerin binaya girmesini engelledi.

Amaç ders vermek
Arkasında ABD derin devletinin olduğu gün gibi ortada olan gösterilerin 2013 yılındaki ‘Gezi’ provokasyonuyla bire bir aynı olması dikkatlerden kaçmadı. Medyayı, anket şirketlerini, hatta Hollywood yıldızlarını bile Clinton’un kazanması için seferber eden ABD yerleşik düzeni, Trump’ı devirmek ya da en azından yola getirmek için aynı senaryoyu ortaya koydu. Şehirlerdeki tüm gösterilerde neredeyse aynı sloganlar atıldı.
Twitter’da “Benim başkanım değil” (#NotMyPresident) etiketiyle düzenlenen kampanyalara da çok sayıda destek mesajı geldi. Etiketin açılmasının hemen ardından bu konuda atılan mesaj sayısının 200 bine yaklaştığı görüldü.Yürüyüş sırasında en fazla atılan sloganın, “Irkçı, cinsiyetçi Donald Trump gitmeli” olduğu dikkati çekti.

Polise, taş ve molotofla saldırdılar
Demokratların yoğunlukta olduğu California’da toplanan Clinton yanlıları, ağaçları bahane ederek Taksim’de toplanan çapulcular gibi ‘benim başbakanım değil’ ‘Trump ülkeyi terket’ pankartları taşıdı. Polise taş ve molotof kokteyli atan saldırganlar sokaklarda çöp tenekelerini ateşe verdi. Polis araçlarına taşlarla saldırdı. Göstericilerin taşkınlık yapmasını engellemeye çalışan polis kendisine molotofla saldıran kişiyi gözaltına aldı.

Yeni kabinesinin muhtemel bakanları
Amerika’nın saygın gazetelerinden Politico ilk kez “Trump kabinesini” yazdı. Başkan Trump’ın bakan olarak görevlendirmesi beklenen isimler arasında, FETÖ elebaşı Gülen’in iade sürecinde Türkiye’yi yakından ilgilendiren bir isim de var. İşte Trump’ın bakan adayları:

DIŞİŞLERİ
Dışişleri Bakanı olabileceği konuşulan eski Temsilciler Meclisi başkanı Newt Gingrich. Bu koltuk için Bob Corker ile John Bolton’ın da ismi geçiyor.

SAĞLIK
Trump’ın, ‘Obamacare’ karşıtlarının bayrak isimlerinden doktor Ben Carson’ı Sağlık Bakanı yapması bekleniyor.

SAVUNMA
Savunma Bakanlığı için düşünülen emekli asker Mike Flynn de var. Flynn emekli bir asker ve Trump’ın güvenlikten sorumlu baş danışmanı olduğu belirtiliyor.

-GÜNEŞ-

MEDYAGUNDEM

erdogan

Üçlü Suriye trafiği!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önce ABD Başkanı Trump ile sonra da Rusya Lideri Putin ile telefonda görüştü. …

trump

Katar’dan sonra Trump’ın hedefi Türkiye dostu o ülke

ABD’nin 16 yıllık Afganistan stratejisini yeniden gözden geçiren Trump yönetiminin Pakistan’a olan yaklaşımını sertleştirme kararı …

trump

Trump’ın arkasındaki Pentagon

Sabah gazetesinde Haşmet Babaoğlu’nun “Trump’ın arkasındaki Pentagon” başlıklı yazısı şöyle… Yavaş yavaş tablo netleşiyor… ABD …

1 Yorum yapıldı

  1. rothschild ailesinin, vakıflar stklar turuncu devrimlerden sorumlu köpeği soros tarafından yönetilip, fonlanıyor bu tarz gösteriler dünyanın her yerinde aynı numaralar türkiyeden fasa libyaya ukraynaya adı, değişiyor sadece bazen gezi oluyor bazen arap baharı tek amaçları çıkarlarına uymayan iktidarların gözünü korkutmak ya masaya oturtmak ya da başaramazlarsa turuncu devrimlerle devirmek amerikadaki de aynen bu yöntemin devamı soros tüm dünya ülkelerinde rothschild ailesinin hükümranlığı adına dini, etnik, cinsel (eşcinsellervs,) azınlıkları, bazen vakıf kurdurup bazen mevcut vakıflar aracılığı ile örgütler ve onları fonlayarak hedef ülkelere karşı onlardan birer baskı grubu oluşturur ülkelerin zayıf kolay kandırılabilen, manipüle edilebilen zayıf halkaları olarak gördükleri azınlıkları kullanarak iktidarlardan siyasi ve ekonomik ayrıcalıklar koparılır o ülkelerin dayanma kapasitelerine göre iktidarlara ortak olur bazen direk kendilerine bağlı sözde türk özde küresel sermayenin elemanı kemal derviş tarzı tiplerle kendileri yönetirler türkiyeyi yıllarca sömürüp durdular ama uzun zamandır işler değişti ne yaptılarsa olmadı en son darbe de dahil tüm operasyonlarını sergilediler ve sonunda geldikleri gibi siktirip gittiler clinton satılık bir liberal kuklaydı ve o yüzden rothschild ailesinin adayıydı trumpsa zaten çok zengin kimsenin köpekliğini yapmaya ihtiyacı yok bunlara papuç bırakacak birine de benzemiyor öyle baba servetine konup bir boka kafası basmayan mevcut işi devralan zengin iş adamlarından da değil kendi çabasıyla dolar milyarderi ve sonra da söke söke başkan olmuş bir adam yani anasının gözü bir tip bunları suya götürüp susuz getirir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir