Anasayfa / GENEL / TRT’deki 5 azılı FETÖ’cü için hakimden skandal karar

TRT’deki 5 azılı FETÖ’cü için hakimden skandal karar

TRT’deki FETÖ’cülere yönelik operasyonda 19 kişi tutuklanırken, 5 azılı militan skandal biçimde savcının tutuklama talebine rağmen hakim tarafından serbest bırakıldı.


medyagundem.com

TRT’nin eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a bağlı olduğu dönemde Fetullahçı terör örgütü (FETÖ) medyasından transfer edilip, TRT’ye yerleştirilen isimlere yönelik operasyonda 19 kişi tutuklandı. Ancak 5 kritik FETÖ’cü militanın gözaltı sonrası savcının tutuklama talebine karşın hakim tarafından serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

FETÖ’nün TRT’ye doldurduğu militanları geçtiğimiz yıllarda açığa alınmış ancak yasal engel nedeniyle devlet memurlukları “bankamatik” üzerinden devam etmişti. İşte TRT’deki o FETÖ’cü isimlere yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan 5 kritik isim hakim tarafından serbest bırakıldı.

İsimler ise şunlar:

Bertan Golal, Fetullah Kırşan, Mücahid Özen, Muhammet Çiçek ve Halil Kılıç.

Bertan Golal, 1994 yılında Samanyolu TV’de muhabirlik yaptı. O dönem birlikte çalıştığı Ahmet Böken TRT Haber’in başına gelince 2009’da da TRT Haber’de haber müdürü olarak görevlendirildi. İki yıl evvel FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle açığa alındığı ancak devlet memuru olduğu için çıkışı verilemediği, FETÖ üyesi teröristlerin aralarında gizlice haberleşmek için kullandıkları Bylock programına sahip olduğu, savcının tutuklama talebinde bulunmasına rağmen hakim tarafından serbest bırakıldığı öğrenildi.

bertan3

bertan5

Hakimin serbest bıraktığı isimlerden biri de Fetullah Kırşan. TRT Şeş kanalının koordinatörlüğü görevini yürüten Kırşan en azılı FETÖ’cü isimlerden biri olarak biliniyordu. Yıllardır da TRT’deki FETÖ’cü yapılanmanın başında adı sayılıyordu.

Serbest bırakılan diğer FETÖ’cü ise Mücahit Özen. 15 Temmuz gecesi nöbetçi olmadığı halde TRT’de nöbete gelen kripto FETÖ’cü. Öyle ki Başbakan Binali Yıldırım darbe girişimi sonrası TRT’ye geçmiş olsun ziyaretine gittiğinde Özen de Yıldırım’ın elini sıkan rejideki isimlerden biri.

mucahit1

TRT’dek, FETÖ’cülerden hakimin serbest bıraktığı diğer isimse Muhammet Çiçek. Onda da FETÖ’cülerin kullandığı gizli haberleşme programı Bylock tespit edildi.  Tescilli FETÖ’cü Çiçek için TRT müfettişleri zamanında işten el çektirmiş. Çiçek, TRT’de geçtiğimiz yıl yaşanan taciz skandalında FETÖ’cü tacizciyi koruduğu gerekçesiyle hakkında yapılan soruşturma sonucu müfettişlik görevinden atılan bir isim.  trt3

Hakimin serbest bıraktığı beşinci  FETÖ’cü ise Halil KILIÇ. TRT Türkmenistan Temsilcisi idi.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir