Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün kozmik yöneticisi yakalandı
kaya1

FETÖ’nün kozmik yöneticisi yakalandı

FETÖ Soruşturması kapsamında Zaman gazetesi eski sahibi Alaaddin Kaya Balıkesir Edremit’te yakalandı. Kaya sorgu için Ankara’ya gönderildi. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in uzun yıllardır yanında bulunan Alaaddin Kaya, örgütün tepedeki isimlerinden biri olarak biliniyor.


PAPA-GÜLEN GÖRÜŞMESİNİ ORGANİZE ETMİŞTİ

Fetullahçı Terör Örgütü’nün önemli isimlerinden Alaaddin Kaya Edremit’te yakalandı. Paralel örgütün medya organizasyonunun tepe ismi olan Alaaddin Kaya Mayıs ayında savcılığa bir mektup göndererek örgütten ayrıldığını açıklamış ancak bu çıkış inandırıcı bulunmamıştı. 15 Temmuz darbesinden sonra da teslim olmak yerine firar etmeyi tercih eden Aladdin Kaya’nın darbenin imamı Adil Öksüz kadar önemli bir isim olduğu belirtiliyor. Zaman Gazetesi’nin Fetullahçıların eline geçmesinde kilit rol oynayan Aladdin Kaya, uzun yıllar medya imamlığı yapmıştı. Papa-Fetullah Gülen görüşmesini organize eden Aladdin Kaya, birçok kirli ilişkilerin içinde olduğunun altı çiziliyor. FETÖ’nün vitrindeki isimlerinden biri olan Kaya’nın emniyet ve savcılık ifadesi çok önemli.

LATİF ERDOĞAN: ADİL ÖKSÜZ KADAR ÖNEMLİ İSİM

Kaya’nın gözaltına alınmasını A Haber’e değerlendiren Latif Erdoğan, Kaya isminin Adil Öksüz kadar önemli olduğunu vurgulayarak anlatacaklarının FETÖ’yü anlama bakımınından yeni bir boyut katacağını söyledi. Kaya’nın işin başından beri her şeye vakıf olduğunu vurgulayan Erdoğan çok ciddi, özel uluslararası ilişkilerle ilgili sorulara samimi cevaplar verirse çok önemli bilgilere ulaşılacağını kaydetti.

İSTİFA ETTİM DEMİŞTİ

FETÖ soruşturmasında gözaltına alınana eski ZamanGazetesi İmtiyaz Sahibi Alaaddin Kaya, savcılığa Paralel Yapı’dan istifa ettiğini bildiren dilekçe sunmuş “Bunlara kazara verdiğim selamı geri alıyorum” şeklinde ifade kullanmıştı.

ERDOĞAN SAVCILARA GİTMESİ ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

Bunun üzerine Paralel Yapı ile mücadelenin sembol ismi Latif Erdoğan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na FETÖ’den istifa ettiğine dair dilekçe veren Alaadin Kaya’ya samimiyet çağrısı yapmıştı. Erdoğan, SABAH’ın, eski Zaman Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Alaaddin Kaya’nın FETÖ’den istifa ettiği yönündeki haberini değerlendirmiş, “Eğer pişmanlık hisleriyle ifade vermeyi düşünüyorsa ve bunda da samimiyse yapacağı tek iş, hiç vakit geçirmeden düşündüğünü icra etmeli, savcılığa gitmelidir. Böylesi bir teşebbüs hiç kuşkusuz devletin yeni bilgilere ulaşmasına sebebiyet vereceği gibi, onun konumunda olup da şu anda tereddüt yaşayanları da olumlu yönde etkileyecektir. Ve bu da paralel yapıyla mücadelede bizlere çok büyük bir sıçrama yaşatacaktır.” sözlerini kullanmıştı.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir