Anasayfa / GENEL / Tetikçi Soner Yalçın yalanda paralel terör örgütüyle yarışıyor!
odatv-topbas1

Tetikçi Soner Yalçın yalanda paralel terör örgütüyle yarışıyor!

Mecidiyeköy’de yaşanan ve 10 işçinin ölümüne sebep olan kazadan bile medet uman ulusalcı medya akılalmaz bir yalana imza attı. 

İstanbul-Mecidiyeköy’de yaşanan asansör faciası neticesinde 10 işçinin hayatını kaybetmesi Türkiye’yi derinden yaralamışken, ulusalcı-faşist medya bu üzücü olaydan bile nemalanmanın derdine düştü.

Hükümeti ya da AK Partili belediyeleri, vatandaşın acısından beslenerek karalamaya çalışmayı meslek edinen ulusalcı-tetikçi medya, yine acıdan ve kandan medet umdu.

Daha önce de yalan haberler yapıp, sosyal medyaya yalan pompalama çabalarıyla gündeme gelen Soner Yalçın’ın sahibi olduğu Oda TV sitesi bu kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı hedef aldı.

28 AĞUSTOS’UN FOTOĞRAFINI BUGÜN ÇEKİLMİŞ GİBİ GÖSTERDİLER

Site, Veysel Eroğlu’nun Twitter’da paylaştığı, 28 Ağustos günü devir-teslim töreninde Çankaya Köşkü’nde çekilmiş olan fotoğrafı, bugün çekilmiş gibi gösterip sosyal medyada dolaşıma soktu.

Fotoğraf için “İstanbul ölen işçiler için ayağa kalkmışken Kadir Topbaş ne yaptı” yorumunu yapan site, ucuz ve ahlaksızca yalanlarına bir yenisini daha ekleyip zavallı ve komik duruma düştü.

GEZİ HASRETİYLE YANIP TUTUŞAN SİTE

Fotoğraf dün ya da bugün çekilmediği halde, üstelik fotoğrafı paylaşan Kadir Topbaş değilken, söz konusu sitenin bu amatörce yalana sarılması, hayatını kaybeden 10 işçinin kanı üzerinden insanları kışkırtıp, hükümet aleyhine Gezi benzeri bir olay tertipleme çabası olarak algılandı.

DAVUTOĞLU İŞÇİLER İÇİN “ŞEHİT” DEMİŞ, MÜZİK ÇALINMASINI YASAKLAMIŞTI

Öte yandan, Başbakan Davutoğlu da üzücü kazayla ilgili yaptığı yorumda “onlar bizim için şehit hükmündedir” ifadesini kullanmış, programlarında müzik çalınmaması talimatını vermişti.

TOPBAŞ NE YAPTI?

Peki, İstanbul-Mecidiyeköy’deki üzücü kaza olduğu andan itibaren İBB Başkanı Kadir Topbaş ne yapıyordu?

Topbaş’a yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre; dün olayın gerçekleştiği andan itibaren İstanbul İtfaiye Müdürlüğü ile birlikte hareket ederek gece boyunca çalışmaları bizzat kendisi yönetti. Topbaş vefat eden işçilerin oradan çıkarılmasını, kaza yerinin temizlenmesi gibi çalışmaları koordine etti, gelişmeleri dakika dakika takip etti.

Bir sonraki gün ise Topbaş, vefat eden işçilerin ailelerine telefonla ulaşarak baş sağlığı diledi ve onların acılarını paylaştı.

İŞTE SONER YALÇIN’IN SAHİBİ OLDUĞU ODA TV SİTESİNİN YALAN MANŞETİ:

odatv-topbas

eroglu

MEDYAGUNDEM

soner-can

Siz ne tür bir alçaksınız?

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu “Gurur duyun bu Cumhurbaşkanı’yla!” başlıklı yazısında, Soner Yalçın’ın Odatv’si ile …

kavurmaci

Topbaş için şok suç duyurusu

Ömer Faruk Kavurmacı’nın tahliyesinin HSK tarafından incelenmeye alınmasını sağlayan TAYDER, İBB Başkanı Kadir Topbaş hakkında …

kavurmaci

Tahliye skandalının şok detayları

Kadir Topbaş’ın FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu olan damadı Ömer Faruk Kavurmacı, avukatları tarafından yapılan itiraz …

1 Yorum yapıldı

 1. Sapı Siliğe Bahhh

  Sapı silikten gazeteci olursa anca buğadar olur. Geçen gün ‘İngilizler gitti, Recep Tayyip Erdoğan da gidecek.’ diyecek kadar cahil, zavallı, komik gazete sahibi, kitap yazarının yapacağı sözüm ona haberden ne olacak ki? Yok kapasite yok! Sallamalığı-dallamalığı gazetecilik sanıyor. Yaptığı yapacağı iş; salla salla vur duvara, bundan başka bir şey değil. Çoğu zamanda, tıpkı şimdi olduğu gibi sallayım derken altında kalıyor. Değil mi la Sünnetçi Soner! Her devrin vesayet yalakası adam yerine konulmanın hırçınlığını medyasına yansıtıyor, yansıttıkça çaptan düşüyor. Yakında çapsızlıktan koruma altına alınırsa şaşırmamak gerekir.

  Ulan ahmaklık yapmaya yapıyorsunuz, bari adam gibi bir fotoğrafla ahmaklık yapsaydınız. O fotoğrafın Cumhurbaşkanlığı resepsiyonun fotoğrafları olduğunu bir dünya bildiği halde bu kadar ucuz ahmaklık-aptallık yapılır mı gerzekler. Haa! Buradan Oda Tv’nin okurları da bu kadar ucuz hamaklar olduğu sonucu çıkıyor. Yalan mı Soner? Takipçiniz olsam; ‘lan benimle alay mı ediyorsunuz’ demem, sorgulamam gerekmez miydi? Demek ki onların kapasiteleri de sizden aşağı kalır yanı yokmuş!

  Konu Belediyeden Belediye Başkanından açılmışken kısaca bir hususu gündeme getirelim;
  Muzaffer Eryılmaz (2004-2009) döneminde kaldırım taşlarını söküp yerine asfalt yaptırdı, daha sonra yerine gelen Bülent Tanık (2009-2014) asfalt söktürüp yerine kaldırım taşları döşetmiştir, yani şuandaki kaldırım taşları takriben üç yıllıktır. 1989-1999 dönemleri arasında Çankaya Belediye Başkanlığı yapmış Doğan Taşdelen’in oğlu olan yeni Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen şuanda kaldırım taşlarını söküp yerine renkli asfalt gibi bir saçmalığa imza atmak üzere her yeri pankartlara boğmuştur. Kaldırım asfaltlayan bu zihniyetin hırsızlıklarını yakında herkes görecektir. Uyuma Melih Başkan, şu kaldırımlar için rapor mu hazırlatıyorsun, fotoğraf-video kaydı mı yaptırıyorsun, ne yaptırırsan yaptır milletin cebinden çekecekler, çarpacakları şu olayı engelleyin. Devletin tüm kurumlarını hem bu katliamı, hem de bu hırsızlığı engellemeleri için göreve davet ediyoruz. Şuandaki daha üç yıllık mevcut kaldırımların acilen raporlanması gerekmektedir.

  KEmal Kılıçtaroğlu’nun hemşerisi olan bu zerzevatların yapacağı icraatların en kısa zamanda durdurulması gerekmektedir.

  Soner Yalçın, Yalçın gibi yüreği var diyen KEmal Kılıçtaroğlu ve Taşdelen’lerin yapmak üzere oldukları bu hırsızlıkları da yazda görelim. Bakalım yüreğin Yalçın mıymış, engin miymiş? Hadi hodri meydan!

  Devletimizin yetkililerine tekrar çağrıda bulunuyoruz, bu hırsızlığı durdurun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir