Anasayfa / GENEL / Topbaş için şok suç duyurusu
kavurmaci

Topbaş için şok suç duyurusu

Ömer Faruk Kavurmacı’nın tahliyesinin HSK tarafından incelenmeye alınmasını sağlayan TAYDER, İBB Başkanı Kadir Topbaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Fetullahçı Terör Örgütü İle Sivil Mücadele Platformu ve Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ömer Faruk Kavurmacı ve ortağı Ömer Saçakoğlu, Kavurmacı’nın tahliyesini veren İstanbul 5.Sulh Ceza Hakimi Cevdet Özcan, Metal Yapı Konut A.Ş ve Acıbadem Hastanesi Yetkilileri ve Raporu veren doktor hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunarak, malvarlıklarına tedbir konulmasını talep etti.

TAHLİYE BİR KUMPASTIR

Şüphelilerin Fetullahçı Terör Örgütü Üyeliği ile suçlandığı şikayet başvurusunda İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın Türkiye’de meydana gelen provokatif olaylar sırasında sürekli yurtdışında olduğuna da vurgu yapıldı.

İstanbul Başsavcılığına sunulan altı sayfalık şikayet dilekçesinde Ömer Faruk Kavurmacı’nın serbest bırakılması tahliye kumpası olarak değerlendirildi.

TAYDERİN BAŞVURUSUNDAN SONRA HSK İNCELEME BAŞLATTI

TAYDER geçtiğimiz günlerde Av. Burak Bekiroğlu aracılığı ile Kavurmacı’nın tahliyesine itiraz etmiş ve HSK tahliyeyi incelemeye almıştı. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli bugün yaptığı açıklamada “FETÖ ile mücadele ederken kimsenin kayırılmasının mümkün olmadığını belirterek, Kavurmacı’nın tahliye olayına ilişkin HSK’nın devreye girdiğini” dile getirmişti.

kadir1 kadir2 kadir3 kadir4 kadir5 kadir6

TAYDER BAŞKANI: PEŞİNİ ASLA BIRAKMAYACAĞIZ

2012 yılında fetönün kumpasıyla sahte adliye çetesi örgüt lideri olarak 9 ay cezaevinde kalan TAYDER Başkanı Muhammed Gömük 4 yıl sonra tüm örgütlü suçlardan beraat etmişti. 2014 yılında FETÖ başına ilk resmi davayı açan Gömük FETÖ’nün nasıl bir örgüt yapısına sahip olduğuna dair paylaşımları ile gündeme gelmişti. Daha sonra casusluk davası gibi 15 temmuz darbe girişimden önce Fetullahçı Terör Örgütü ile Sivil Mücadele Platformu olan TAYDER’i kurdu.

Gömük HABER10’a yaptığı açıklamada; bu tahliyenin peşini bırakmayacağız. Kadir Topbaş ve FETÖ sanığı damadı dokunulmaz değildir. Toplumun vicdanında bu kadar soru işareti varken bu tahliyeye ses çıkartılmaması FETÖ’ye karşı bedel ödemiş olan halkımızı derinden yaralamaktadır ve güven duygusunu zedelemektedir. Buna izin verilmemesi gerekmektedir dedi.

-HABER 10-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir