Anasayfa / GENEL / Terörizmin finansörü Akın İpek!
ipek-teror

Terörizmin finansörü Akın İpek!

Dün sabah saatlerinde FETÖ’ye finansman desteği verdiği için Koza Şirketleri’nde arama yapıldı. Akın İpek hakkında gözaltı kararı çıktı. Star Gazetesi yazarı Cem Küçük de konuyla ilgili bir yazı kaleme aldı.


İŞTE CEM KÜÇÜK’ÜN YAZISINDAN SATIR BAŞLARI:

Terörizmin finansörü Akın İpek!

Bu ifadeyi ben değil Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı söylüyor. Dün FETÖ’ye finansman desteği verdiği için Koza Grubu’nun 23 şirketinde arama yapıldı. Çok haklı ve gerekli bir operasyondur bu. Çünkü Fethullahçı Terör Örgütü’nün en büyük finansörlerinden biri Akın İpek’tir. Bunu cümle alem bilir.

FETULLAHÇI ÇETE BU İŞİ PİŞKİNLİĞE VURDU

Zaten Akın İpek de bunu bildiği için 30 Ağustos’ta kaçtı. Fethullahçı çete bu işi her zamanki gibi pişkinliğe vurdu. Medyaya el konuyor gibi verdi. Bu külliyen yalandı. Öte yandan FETÖ’cü gazeteciler İŞİD haberleri dolayısıyla bu operasyonun yapıldığı yalanını yazdılar. Halbuki İpek Holding hakkındaki MASAK raporu 4.8.2014, KOM raporu ise 3.3.2015 günü tamamlanmıştı.

BİRER BİRER KAÇIYORLAR

Akın İpek ve adamları birer birer soluğu yurtdışında alıyorlar. İpek’ten sonra Faruk Mercan Almanya’ya kaçtı. Erhan Başyurt’un nerede olduğu belli değil. Tarık Toros’un kaçma ihtimali var. Toros’a mutlaka yurtdışı yasağı konulmalı. Her an kaçabilir.

FETÖ’cüler algı yaparak Aydın Doğan, Koç, Sabancı, Eczacıbaşı gibi holdinglere de el konulacağı yalanını yazıyorlar. Ben en büyük Aydın Doğan muhalifiyim. Doğan’a operasyon olacak diye Fethullahçı teröristler sürekli kışkırtma yapıyor. Tamamen yalandır. Habertürk, NTV ve CNN Türk’ü şu ana kadarki FETÖ’ye destek vermeyen yayınları için kutluyorum. Olması gereken bu. Adil olmak lazım. Şu ana kadar bu üç kanal hukuktan ve Türkiye’den yana tavır aldı. İnşallah bu tavırları değişmez…

YALANIN KRALI…

FETÖ’cü bir gazeteci dün Aydın Doğan’a vergi cezası kesildiğinde biz onun yanındaydık dedi. Yalanın kralıdır bu. Nitekim 19 Mayıs 2015’te Aydın Doğan kamuoyu duyurusunda kendisine kesilen vergi cezasında Fethullahçı örgütün rolünün altını çizmişti. Aydın Doğan’a vergi cezası olayını organize eden temel olarak 3 tane vergi müfettişidir. Bu üç ismin de Fethullahçı örgütün üyesi olduğu hükümet tarafından sonradan anlaşıldı ve 17 Aralık sonrası bu üç isim de tasfiye edildi. Doğan’ın büyük bir vergi cezası alması gerektiğini iddia eden bu üç müfettiş ilgili raporlarını dönemin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’a sundular. Unakıtan bu raporu adaletsiz buldu ve Aydın Doğan’a bu kadar cezanın adil olmadığını söyledi. Durumu Başbakan Erdoğan ile paylaştı. Tayyip Bey ise “Adalet neyi gerektiriyorsa onu yapın. Asla haksızlık yapmayın” diye talimat verdi.

Bu raporun sunulduğu dönem ise tam da Hükümet ile Aydın Doğan’ın Hilton meselesinden kavga ettiği Eylül 2008 dönemiydi. Bu kavga haline rağmen Tayyip Erdoğan, Aydın Doğan’a karşı adil davranıyordu. Bugün anlaşılıyor ki hükümet ile Aydın Doğan arası kavgayı fırsat bilen bu Fethullahçı örgüt Doğan Medyası’nı da tamamen yok etmek için bu operasyonu yapmış. Nitekim o dönem Zaman’ın yayınlarında sürekli Aydın Doğan’ın vergi cezası mevzusu büyütülüyordu. Bu haberler de Fethullahçı maliye ve medya arasındaki örgütsel ilişkiyi ispatlıyor. FETÖ Türk ordusunu mahvettiği gibi Doğan Medya’yı da yok etmeyi tasarlamıştı. Bugün ise Aydın Doğan’a yalakalık yapıyorlar.

AKIN İPEK SUÇUNU BİLİYOR

FETÖ bitirilmeli ve bitirilecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu işi götüren tüm savcı ve polisler de iyi korunmalıdır. Dün FETÖ militanları Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak’ı açık açık tehdit ettiler. Bu teröristler her şeyi yapabilir. Dikkatli olmak lazım. Akın İpek kendi medyasında Kodalak’ı hedefe oturttu. Akın İpek suçunu biliyor.

FETÖ’NÜN KASASI AKIN İPEK

FETÖ’nün kasası bizzat Akın İpek. Yurtdışına tam 7 küsür milyar dolar kaçırdılar. FETÖ’yü bu paralarla finanse ettiler. Büşra Ersanlı için “Eşi Yahudi ve Doğu Perinçek’in baldızı” diye manşet atıp Ersanlı’yı tutuklatan Akın İpek medyasıydı. Askeri casusluk davasında masum asker ve sivillerin hayatını karartan Akın İpek medyasıydı. Üs gibi çalıştılar ve kurgu davalarla insanların gururlarıyla oynadılar.

ABD 1993’te organize suç lideri Pablo Escobar’ın içinde medya dahil 115 şirketine el koymuştu. Sonuna kadar haklıydı. Bizde de Fethullahçı teröristlerle intisaklı bütün şirketlere el konulmalıdır. Geç kalınmamalıdır.

Ha dünkü operasyon medyayla ilgili değildi. Bunu vurgulamak lazım. Ama er ya da geç FETÖ medyasına da el konulması lazım. Terör örgütlerinin medyası olmaz, olamaz. Ayrıca FETÖ’cüler karşı tutuklama yöntemi izlenmelidir. Yolunu bulan kaçıyor. Fırsat verilmemelidir.

EKREM DUMANLI KORKUDAN TİTRİYOR

Ekrem Dumanlı dün güya kükrüyor. Korkudan titrediği için başına gelecekleri biliyor. Ekrem Dumanlı sen Ebû Cehil zihniyetinin temsilcisisin. Müslümanlar Ebu Cehil karşında Halid Bin Velid gibi cesur olmalıdır. Fizyoteraspiste bülbül gibi öttün Dumanlı. Seninle ilgili iddianamede bunlar olacak. Hadi söylesene fizyoterapiste neler anlattın açıkla da bilelim.

Son söz olarak… Fethullahçı Terör Örgütü’nü finanse etmek, yardım ve yataklık etmek suçtur.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir