Anasayfa / GENEL / Diyarbakır’da tutuklanan 3 İngiliz gazeteci ajan çıktı; işte film gibi yakalanma öyküleri!
ingiliza

Diyarbakır’da tutuklanan 3 İngiliz gazeteci ajan çıktı; işte film gibi yakalanma öyküleri!

Takvim gazetesi genel yayın yönetmeni Ergün Diler, Diyarbakır’da tutuklanan 3 İngiliz sözde gazetecinin nasıl ajan olduklarını ve film gibi yakalanma hikayelerini yazdı. İşte şok gerçekler…


Türkiye, yıllarca operasyonlara açık durdu.

Gelen giden istediği sonucu alacak adımları rahatça attı.

Kimse “Dur!” bile demedi.

Anlayan yoktu. Bu kadar çok operasyon yediğimiz için de gelenler “Acaba ne olur!” diye düşünmüyordu.

İstedikleri sonuca ulaşacaklarını bildikleri için kapıyı çalmadan giriyorlardı. İçeride ÇOK SAYIDA İŞBİRLİKÇİ olduğu için pasaport kontrolünden bile geçmiyorlardı!

Birkaç gün önce “MEDYA SUSTURULACAK” yaygarası başladı. Gitmesi gereken noktalara, dalga dalga ulaştı.

Hazırlıkları önceden yapıldığı için, “ÖZGÜR MEDYAYA BALTA VURULUYOR”diyebilmeleri için roller önceden dağıtıldı. Kimi köşesini boş bıraktı, kimi candan MANŞET desteği attı, kimi darbe çığlığı fırlattı, kimi rolleri dağıtıp yurtdışına kaçtı, kimi de “GEZİ’de olmadı ama bu kez ŞANSIMIZ DAHA FAZLA” hesapları yaptı!

Ben şimdilik içeride kimin, kime hangi rolü verdiğini yazmayacağım.

İyi niyetle kullanılan çok adam var.

Kimseyi kırmak da istemem. Ama bugün FİLM tadında bir olay anlatacağım. Yaşanmış! Yeni…

Birkaç günlük taze mi taze!

Daha önce yazmıştım. 7 Haziran’dan hemen sonra GEZİ‘de başrolü oynayan Christiane Amanpour İstanbul’a geldi. Annesi İngiliz’di.

Kötü bir şey değil, sadece NOT düşmek için yazıyorum.

Christiane’ın annesi Patricia Amanpour, çok özel bir kadındı.

Çok etkili bir çevresi vardı. En samimi dostlarından biri ünlü medya devi MURDOCH‘tu!

Zaten Christiane da Murdoch’un manevi kızıydı. Konumuz manevi kız değil. Sadece dünyanın ne kadar küçük olduğunu anlatmak için küçük bir hatırlatma…

MURDOCH’IN VICE NEWS’U

Büyük medya patronu Murdoch’un birçok gazete ve televizyon kanalının dışında ikisinin de görevini yapan VICE NEWS isimli bir yayın organı daha vardı. GEZİolayları patladığı anda bu kuruluşun MUHABİRLERİ gelip polisin giremediği sokaklara girer, Amerikan ordusunun korkudan gidemediği IŞİD militanlarının cirit attığı caddelerde gezer, evlerinde sabahlardı…

Bizim bilmediğimiz, ÖZEL BİR GÜÇLERİ vardı belli ki!

İşte geçtiğimiz gün VICE NEWS‘un iki muhabiri DİYARBAKIR‘da tutuklandı.

BATI basını ortalığı ayağa kaldırdı.

Tutuklanan iki İngiliz gazeteci Jake Hanrahan ve Philip Pendlebury masum muydu?

Kendilerine yardımcı olan tercüman Muhammed İsmail’in hiçbir suçu yok muydu?

BATI medyası Türkiye’ye vururken, içeridekiler de “Bizi dünyaya rezil etmeyin!” diye uyarırken(!) arka planda neler oluyordu! Bunu merak eden yoktu. Herkes kendi mahallesinden atıyor, tutuyordu.

Oysa ortada incelenmesi gereken büyük bir gerçek vardı. Ama kimse olayın bu yönüne bakmıyordu. Amaç, Türkiye’ye vurmak olduğu için içeride dışarıda herkes birleşiyordu.

155 İHBAR HATTINA GELEN TELEFON

Ama FİLM başkaydı!

27 Ağustos tarihinde saatler öğleyi gösterirken “155” ihbar hattına bir telefon geldi. Arayan bir DEVLET DOSTUYDU! Telefondaki kişi Jake Hanrahan ve Philip Pendlebury isimli muhabirlerin, IŞİD‘e militan kazandırmak için gece gündüz çalıştıklarını, asker ve polis merkezlerini vuracak CANLI BOMBA aradıklarını bildirdi!

Hemen akla şu soru gelebilir!

İHBARCI KİMDİ?

Peki bu adam kimdi ve bunları nereden biliyordu?

Haklısınız! Ama burası Türkiye… Burada devletine sahip çıkan insanlar var. Bu DOST, tutuklandıkları için kıyamet kopartılan iki gazetecinin komşusuydu. Yan odada kalıyordu! Hemen bitişikte ne olup bittiğini en ince ayrıntısına kadar biliyordu. Kimin gelip gittiğini, amaçlarının ne olduğunu, gazeteci kılıfının arkasında neler planladıklarını… Her ayrıntıya sahipti.

AJAN GAZETECİLERDEN NELER ÇIKTI?

Zaten haklı olduğu birazdan ortaya çıkacaktı. İhbar üzerine polis hemen harekete geçti. Gazetecilerin kaldığı odalara baskın yapıldı. Arkadaşlar gazeteci olsalar da, yanlarında bir gazeteci de olmaması gerekenler vardı! 16 bin lira, 3 gaz maskesi, 3 çelik yelek, IŞİD ile bağlantılı çok özel bilgilerin, isimlerin, fotoğrafların ve mesajların yer aldığı dijital veriler… IŞİD ve PYD ile ilgili ÖRGÜTşemaları, özel isimler, iletişim bilgileri, kendi görevlerine ilişkin emirler… Bu kadar da değildi üstelik. Daha büyük bir rastlantı vardı!

CEMAATİN ÜNİVERSİTESİNDEN MEZUN TERCÜMAN

Arkadaşların TERCÜMAN olarak kullandıkları ve çok güvendikleri Muhammed İsmail de ERBİL‘deki IŞIK KOLEJİ‘nden mezundu. Gariptir ki cemaatin üniversitesi olan o yapıda okuyordu. Tabii bunlar tesadüf…

Ama gazetecilerin çok önemli iki ajan olduğu gerçekti. Bölgede IŞİD ve PYDüzerinde çok etkileri vardı. Bu nedenle CANLI BOMBA aramaya gelecek kadar kendilerine sonsuz güven duyuyorlardı. İçeride ve dışarıda PYD ile IŞİD‘i bize karşı örgütlüyorlardı.

Askerimiz ve polisimiz bunların hedefiydi. Bütün bunlar da GAZETECİLİKfaaliyetiydi… Kim diyor bunu? İçerideki bazı arkadaşlar ile MURDOCH‘un medyası…

Bunlar eskiden beri AKRABA!

Ama Türkiye yeni görüyor.

Bu iki gazeteci arkadaş izlenmediklerini düşündükleri için otel odasında operasyon hazırlığı yapıyordu.

Ama Türkiye eski Türkiye değildi.

Yan odada onları 24 saat dinleyen ve izleyen vardı. Onlar burada dost bulabildikleri gibi DEVLETİN de DOSTLARI vardı.

Mücadele her yerde sürüyordu.

Murdoch, Christiane Amanpour, Patricia Amanpour, Vice News, Jake Hanrahan, Philip Pendlebury, Muhammed İsmail, cemaat, canlı bomba, İstanbul, pusu, mayın hiç biri birbirinden uzak değildi. HEPSİ KARDEŞTİ! Diyabakır’da gazeteciler AJANolduğu için alınıyordu, onların mahallesi de “MEDYAYA ÖZGÜRLÜK” diye ayağa kalkıyordu. OYUNU GÖRÜN! Görenler, görmeyenlere anlatsın!

Başka şansımız yok!

 

MEDYAGUNDEM

katar

Pentagon Katar’dan sonra yakında Türkiye’ye saldıracak!

Takvim gazetesinde Ergün Diler’in “Körfez ateşi” başlıklı yazısı şöyle… Kriz bütün hızıyla devam ediyor. Pentagon …

ingiltere

İngiltere’deki terör Pentagon’un işi mi?

Takvim gazetesinde Ergün Diler’in “NATO bombası” başlıklı yazısı şöyle… Sanıyorum geçtiğimiz hafta artık silahların kullanılacağı …

brunson

Şok iddia; ABD’li bakan tutuklanan FETÖ’cü papaz için geldi!

Takvim gazetesinde Ergün Diler’in “Bu pastör başka” başlıklı yazısı şöyle… Çok önemli olaylar satırların arasında …

1 Yorum yapıldı

  1. Bir kez daha güvenlik güçlerimiz ve istihbaratımızla gurur duydum. ülkemizi daima böyle güçlü, kararlı, gözü pek görmeyi arzuladık, şimdiye kadar avrupa ne der dışarıda itibarımız zedelenir mi diye kendi ülkemizi yabancılara teslim ettik ettik de ne oldu düşmanlıktan başka birşey görmedik . karşılarında adeta bir sömürge gibi ezildik büzüldük. Bize dayattıkları herşeyi ülkemizin çıkarına mıdır değil midir diye bakmadan aşağılık komplexi ile kabul ettik, öyle ezildik ki bizi sevsinler kabul etsinler diye kültürümüzden, bizi var eden değerlerden vazgeçtik Allah a şükür ki artık bu toprakların ürünü yerrli ve milli bir başkanımız var tüm bu gerçekleri gören bilen bir lider.. Artık bu kör talihimiz değişiyor İnşallah! İşimiz zor biliyoruz bir yandan almanyanın pkk sı, gazeteleri, sendikalları, odaları ingilterenin işid i diğer yandan saldırıyor ama bu kuşatmayı da yaracağız inanç başarının yarısıdır.. Bu kuşatmayı yardığımızdaysa tüm bu safralardan teker teker temizleneceğiz inşallah.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir