Anasayfa / GENEL / Teröristbaşı Feto’dan Erdoğan’a suikast talimatı
feto9

Teröristbaşı Feto’dan Erdoğan’a suikast talimatı

Türkiye’yi ele geçirme planlarının önündeki tek engel olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gören paralel yapının yeni bir saldırı hazırlığında olduğu iddia ediliyor. Fetullah Gülen’in Erdoğan ile ilgili bir fetva verdiği ve son bedduasında da saldırı planına dair çekirdek kadroya yönelik mesajları olduğu ileri sürülüyor… Peki, paralel yapı neden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı saf dışı bırakmak istiyor?


Pensilvanya’da firari bir hayat süren Fetullah Gülen son beddua seansıyla gündemde.
Peki, Gülen’in tüm Türkiye’yi hedef alan o bedduasının şifresi neydi?
Yeni Birlik Gazetesi konuyla ilgili çarpıcı iddiaları sayfalarına taşıdı..
Gazete etrafındaki çember gittikçe daralan Gülen’in sohbetindeki bir bölümün altını çiziyor..
İddiaya göre o bölümde gülen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alıyor..
Paralel yapı operasyonları nedeniyle Erdoğan’ı zalimlikle suçlayan Gülen sohbetinin devamında ilginç sözler sarf ediyor..
“Zalim, Allah’ın kılıcıdır. Allah, önce onunla intikam alır; sonra da döner ondan intikam alır.”

Peki bu sözler ne anlama geliyor? Paralel yapının lideri Gülen’in müritlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katli için fetva verdiği ileri sürülüyor..
Gülen’in sohbetindeki intikam söylemiyle de müritlerine mesaj verdiği iddia ediliyor..

Yakın çevresindeki kişiler vasıtasıyla paralel yapıya mesajlar gönderen Gülen’in bu bağlamda son bir hamle yapmaya hazırlandığı belirtiliyor..
Paralel yapının çekirdek kadrosunun bildiği mesajda Gülen, Türkiye’de kendisine hala bağlı olan kişilerin ellerindeki tüm imkanları ve bağlantıları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı saf dışı etmek için kullanmalarını istiyor.
Bu bağlamda her türlü ittifak ve yolun mubah olduğunu belirtiyor: Yürüdüğü yol Allah yolu… Cennete götüren bir yol.. Resulullaha ulaştıran bir yol.. Fesat dairesi içinde seslerini yükselten yeter diyen insanlar onlara müjdeler olsun..

PARALEL SALDIRI MI PLANLANIYOR?
Yapılacak saldırının yabancı istihbarat teşkilatları, medya, ekonomi çevreleri, AK Parti bünyesinden yükseltilecek sesler ve asker sivil bürokrasiye dayanacağı ileri sürülüyor. Yani bu kez 7 Şubat MİT krizi ve 17-25 Aralık komplosundan çok daha farklı bir planı devreye sokacak paralel yapı..

ABD’YE ‘PARALEL’ KAÇIŞ PLANI MI VAR?
Tüm gücüyle son kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alacak olan paralel yapı eğer bu planı da başarıya ulaşmazsa Türkiye’den büyük bir toplu kaçış planlıyor.
Gülen’in “şayet yapacağımız son çıkıştan sonuç alınamaz ise herkesin Türkiye’de neyi var neyi yoksa satıp ABD’ye göç etmeye hazır olsun” dediği ileri sürülüyor..

PARALEL YAPI ERDOĞAN’I TEK ENGEL GÖRÜYOR
Peki ama kirli ilişkileriyle Türkiye’yi hedef alan planları deşifre olan ve büyük darbe alan paralel yapı neden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alıyor?
Çünkü paralel yapı devleti ele geçirmesine engel olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görüyor..
Kendisini destekleyen kesimlerle sürekli görüşmeler yapan Gülen, Cumhurbaşkanı Erdoğan saf dışı edilebilirse paralel yapıya yönelik operasyonların son bulacağına inanıyor…
Yeniden toparlanarak hedeflerine yürüyebileceğini, Türkiye’yi ele geçirebileceğini düşünüyor.
İşte o bedduaların perde arkasında bu var..

TÜRKİYE GÖZÜNÜ AÇMALI!
Din alimleri terör örgütü DAEŞ’te doruğa varan “katli vacip” anlayışına dayalı bu fetva mantığının kabul edilemez olduğunu belirtiyor. İnançlı insanların temiz duygularının kullanılıp cennet vaadiyle kandırılarak ülkesi ve milleti aleyhine faaliyetlerde kullanılmasının İslamiyet’te yeri olmadığının altı çiziliyor.
Gülen’in şok etkisi oluşturan fetva ve son bedduası toplumun tüm kesimlerini rahatsız etti.. Devleti ele geçirmek için terör örgütleri ve tüm Türkiye düşmanlarıyla bile iş birliği yapmayı mubah gören paralel yapıya karşı alarm durumunun sürmesi gerektiğinin kanıtı oldu. Hedefin Cumhurbaşkanı Erdoğan değil, Türkiye olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

(AHABER)

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir