Anasayfa / GENEL / Terör sevici vekillerini savunmak için Kılıçdaroğlu utanmadan yalan söyledi
k-te4

Terör sevici vekillerini savunmak için Kılıçdaroğlu utanmadan yalan söyledi

PKK’nın Suriye kolu PYD’yi açıkça savunan CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun neden terörist cenazesine katıldığını soran öğrencilere ‘PKK taziyesine hiç katılmadı’ diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gençlere yalan söyledi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bilkent Üniversitesi Genç Hukukçular Kulübü’nün “Gündeme Dair” etkinliğinde öğrencilerin sorularını cevapladı.

TANRIKULU PKK TAZİYESİNE KATILMADI
Terör konusunda sürekli kaçamak açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu’nu köşeye sıkıştıran öğrenciler, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun sürekli PKK taziyelerine katılmasıyla ilgili düşüncelerini sorması üzerine Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Hiçbir PKK taziyesine katılmadı. Sosyal medya yazıyor bunları. Bizim bir partilimizin il başkanımızın çocuğu ölmüştü. Onun cenazesine gidiyor bu bizim partilimiz. Onun dışında PKK taziyesine Sezgin Bey hiç katılmadı. Dolayısıyla Sezgin Bey her yerde ve her ortamda PKK’nın bir terör örgütü olduğunu söylemiştir, söylemeye de devam edecektir. Üstelik bunu yaparken daha Diyarbakır Baro Başkanıyken bunu söylemiştir. Bırakın CHP’ye gelmeyi.”

k-ter1

İLGEZDİ VE TANRIKULU TERÖRİST CENAZESİNDE
Kılıçdaroğlu’nun verdiği kaçamak cevapla bir gerçeği sakladı. CHP’li vekiller Gamze Akkuş İlgezdi ve Sezgin Tanrıkulu, Kasım 2015’te Suriye’de öldürülen DHKP-C’li terörist Aziz Güler’in cenazesine katılmıştı.

Aziz Güler, DHKP-C’li olmasına rağmen Suriye’ye geçerek PKK’nın Suriye kolu PYD-YPG’ye katılmış, buradaki çatışmalarda öldürülmüştü.

İki milletvekili de öldürülen teröristin terör örgütü bayraklarına sarılmış tabutunun taşındığı ve örgüt propagandasına dönüşen cenazesine katılmıştı.

k-te2PKK’nın Suriye kolu PYD’ye desteğini de hiç gizlemeyen Sezgin Tanrıkulu, ankara’da 35 kişinin hayatını kaybettiği ve PKK’lı canlı bomba tarafından düzenlenen terör saldırısının yaşandığı gece PKK’nın kanalı Med Nuçe’de yayına katılmıştı.

k-te3

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir