Anasayfa / GENEL / Tayyar: ‘PKK-El Muhaberat işi’
antep-saldiri1

Tayyar: ‘PKK-El Muhaberat işi’

Gaziantep’te Karşıyaka Polis Karakolu yakınında, bomba yüklü aracın infilak ettirilmesi sonucu patlama meydana geldi.

Gaziantep Valisi Erdal Ata, Karşıyaka Polis Merkezi yakınında zaman ayarlı bomba yüklü araçla yapılan saldırıda 8 kişinin öldüğünü, 61 kişinin yaralandığını söyledi.

Şehitkamil ilçesinde Karşıyaka Polis Karakolu önünde saat 19.45 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi. Teröristlerin, Karşıyaka Polis Karakolu yakınına getirip otobüs durağında park ettikleri otomobildeki patlayıcıları uzaktan kumandayla infilak ettirmesi sonrası bir halk otobüsü ve çok sayıda otomobil alev alarak yandı. Civardaki binaların camları kırıldı. Aralarında polis memurlarının da olduğu çok sayıda kişi yaralandı.

TAYYAR: PKK-EL MUHABERAT İŞİ 

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar Gaziantep’teki saldırıyı değerlendirdi. Tayyar, bombalı saldırının PKK ve Suriye istihbarat örgütü EL Muhaberat’ın ortak bir saldırısı gibi göründüğünü kaydetti.

Şamil Tayyar Habertürk TV canlı yayınında şunları söyledi:

“İşin bu yönünü sonraya bırakmak istiyorum. İşin ihmal boyutunu sonra konuşuruz. Yetkililerle konuşuruz paylaşırız burada bir ihmal varsa sorumlusu kimse hesabını mutlaka verecektir. Gaziantep Doğu ve Güneydoğu’da göç dalgasının önündeki en önemli kentlerden biridir. 200 bin işçi çalışıyor. Önmeli bir kısmı Kürt kardeşlerimiz. Kürt sorunun çözümü için rol model olabilecek bir kentti. Vermek istedikleri başka mesajlar var.”

PKK VE SURİYE MUHABERATIN ORTAK SALDIRISI

“Eylemin biçimi ve bize ulaşan istihbaratlara göre El Muhaberat ve PKK işbirliğiyle bu saldırının yapıldığını tahmin ediyoruz. Sığınmacılar arasına karışan bazı muhaberat unsurlarının bu saldırıda aktif bir eylem olduğunu düşünüyoruz. Gaziantep’te bir Türk Kürt kardeşliğini bozmaya yönelik bir hedef söz konusudur. Aklıselim galip gelmelidir. Ben hemşehrilerimi sağ duyulu olmaya davet ediyorum. Amanos ve Gaziantep’teki hatta ciddi bir terörist hattın olduğunu öğrendik. Sadece PKKK değil el muhaberatın da bölgede faal olduğunu biliyoruz.”

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir