Anasayfa / GENEL / RADİKAL büyük çuvalladı!
radikal-ataturk1

RADİKAL büyük çuvalladı!

MEDYAGÜNDEM- Radikal Gazetesi’nde 2 gündür Ömer Şahin imzasıyla Atatürk’ün aslında Malatyalı olduğuna dair bir iddia gündeme getiriliyor.

Büyük tartışma da yaratan iddia, “Atatürk’ün Büyük Sırrı” adlı bir kitap hazırlayan yazar Fatih Bayhan’a dayandırılıyor. Bayhan, Mustafa Kemal’in Selanikli değil, Malatya Akçadağlı olduğunu öne sürüyor Tarihçilerin fazla ciddiye almadığı iddiaya göre, Atatürk’ün  gerçekte babası Mamo lakaplı Mehmet Reşat Bey, annesi Ayşe hanımdı. Zübeyde Hanım da halası.

Radikal’in haberinde Bayhan, büyük çuvallama örneği olacak biçimde şu iddiayı da ortaya attı:

“Mustafa Kemal, Malatya Akçadağ’da doğdu. Ailesi Çakıroğulları diye biliniyor. Babası Mamo lakaplı Mehmet Reşat Bey. Türkmen kökenli, Teşkilat-ı Mahsusa üyesi. Annesi Ayşe Hanım. Akçadağ’da çiftlikleri var. Halası Zübeyde Hanım, çeteler tarafından kaçırılıp, bir süre alıkonuyor. Aile, laf-söz olmasın diye O’nu çiftliklerinde çalışan Ali Rıza Efendi ile evlendirip, Selanik’e gönderiyor. Atatürk 5 yaşındayken babası, çeteler tarafından şehit ediliyor. Ayşe Hanım, oğlunu alıp Selanik’e gidiyor.O da vefat edince Ali Rıza Bey ve Zübeyde Hanım, küçük Mustafa’yı nüfusuna geçiriyor.”

Tarihçi Bayhan, “Atatürk’ün Büyük Sırrı” diye kitap yazıyor ama büyük tarihi bir skandala imza atıyor.

Radikal’in Bayhan’a dayandırdığı habere göre, Atatürk 5 yaşındayken ölen “gerçek babası” Mehmet Reşat Bey Teşkilat-ı Mahsusa üyesi.

Bu ne demek?

1911 yılında Teşkilat-ı Mahsusa kurulmadan Atatürk’ün “gerçek babası” bu gizli örgüte üye olmuş.

Atatürk 5 yaşındayken yani 1886 yılında ölen Mehmet Reşat Bey nasıl olmuş da 15 yıl sonra kurulan Teşkilat-ı Mahsusa’ya üye olmuş merak ediliyor.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

feto

Teröristbaşından Atatürk’e büyük hakaret

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 15 Temmuz gecesi ile ilgili hazırladığı iddianamede Gülen’in kimlik bunalımı içerisinde olduğu …

ata

Hürriyet’ten Atatürk provokasyonu

Hürriyet, birçok kez sahnelenen Atatürk heykeline saldırı provokasyonunu köpürtmek için elinden geleni yaptı. Atatürk üzerinden …

erdogan1

Atatürk’e hakarete çok sert tepki

Çin’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan’a, son günlerde tartışılan Atatürk’e hakaret meselesi soruldu. Uluslararası İşbirliği İçin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir