Anasayfa / GENEL / Tatmin olmaya hazır bir arkadaşımız Küçükkaya!
kekec-ismail

Tatmin olmaya hazır bir arkadaşımız Küçükkaya!

MEDYAGÜNDEM- Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç bugün köşesindeki “HAMİŞ” ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun “basına kapalı” basın toplantısını konu etti.

“Reyhanlı’daki saldırı, bir anlamda onu kurtardı. Geçen hafta, neye yaradığı belirsiz bir sürü laf etti çünkü. Daha doğrusu, etmiş… Kimden mi söz ediyorum? Gazete genel yayın yönetmenleriyle ‘basına kapalı’ toplantı gerçekleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan…” diyen Kekeç, “basına kapalı” meselesini anlayamadığını şöyle anlatmış:

“Fakat, ‘basına kapalı’ ibaresini anlayamadım. Hem basına kapalı toplantı gerçekleştiriyor, hem de ‘basın mensuplarını’, yani gazetelerin tepe yöneticilerini çağırıyor. Bu nasıl oluyor? Tuhaf doğrusu… Tuhaflık bununla sınırlı değil tabii. Bir sürü şey anlatıyor, içinde ‘çözüm’ geçen yüzlerce cümle kuruyor, basın mensuplarının süreçle ilgili sorularını cevaplandırıyor ama hiçbir şey söylemiyor. Toplantıya katılan genel yayın yönetmenleri, hemen ertesinde izlenimlerini yazdılar. Bütün yazılanları dikkatle, satır aralarını didikleyerek okudum ama bir şey anlamadım.”

Kekeç’in “Hülasa, Kemal Bey, tipik bir ‘çok konuşurum ama hiçbir şey söylemem’ toplantısı gerçekleştirdikten sonra, usulünce ‘dağılalım’ diyor ve bir kez daha adet yerini bulmuş oluyor.” dediği toplantıdan Akşam gazetesi genel yayın yönetmeni İsmail Küçükkaya’nın “tatmin” olmasını da şöyle sarakaya almış:

“İsmail Küçükkaya çok şey anlamış ve tatmin olmuş. (Küçükkaya tatmin olmaya hazır bir arkadaşımızdır zaten… Referandum sürecinde aynı anda hem ‘evet’ cephesini, hem de ‘hayır’ cephesini haklı buluyordu. Bunu nasıl başarıyordu? Benim için muammadır.) Küçükkaya niçin tatmin olduğunu da anlatıyor ama bu kez ben tatmin olmadım. Kılıçdaroğlu neden böyle bir toplantı yapma ihtiyacı duydu? Seçik değil. Seçik olan iki husus var. BİR: Kemal Bey, akan kanın durmasını istiyor ama çözüm sürecini beğenmiyor. İKİ: Kemal Bey bu ülkede Kürtlerin yaşadığını kabul ediyor. En azından Kürtlerin yaşadığı bilgisine sahip…”

KEKEÇ’İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir