Anasayfa / ANALİZ / Taraf’ta tam bir seyirlik hal alan çatlak!
altan-ogur1

Taraf’ta tam bir seyirlik hal alan çatlak!

MEDYAGÜNDEM-  Taraf Gazetesi anlaşılan adını basın tarihine “operasyonel gazetecilik vesikası” olmanın dışında, tutarsızlık ve çelişkiler manzumesi olarak da yazdıracak.

50 bin tirajlık Taraf’ta bugünlerde yaşanan “çatlak” ise dikkatle izlenmeyi gerektiriyor.

Yayın yönetmeni ve başyazar olarak Ahmet Altan ne yazıyor, nasıl bir “operasyon” koyursa onun  yazdıklarını boşa çıkaran ise yazarı Yıldıray Oğur oluyor. Altan’ın bugün de yazdığını Oğur adeta anlamsız kılıyor, sanki “patronu” Altan’ı aleme rezil etmek için kalem oynatıyor.

Bugün Ahmet Altan BDP Eşbaşkanı Demirtaş’ın “Dört yüz kilometrekarelik bölge PKK’nın denetiminde” sözünü öylesine ciddiye alıp, bir yazı döşenmiş ki, konuyu bir biçimde Ak Parti iktidarına bağlamadan edememiş.

Altan, “AKP, demokratikleşmekten uzaklaştı ama bunun sonucu iktidarın umduğu gibi çıkmadı, PKK ilk kez denetimini ele geçirdiği bir toprak kazandı. Hükümet bu konuda konuşmuyor. Gazeteler bu konuyu sorgulamıyor. Ama bu sessizlik gerçeği değiştirmiyor, Demirtaş, ‘varsa söylediklerime yalan diyecek birisi, çıksın ortaya’ diyor. Aslında sadece Kürt meselesinde değil neredeyse bütün siyasi meselelerde bir kilitlenmenin içine girdi Türkiye. Kendini yenileyemiyor. Çözüm üretemiyor, aksine yeni sorunlar yaratıyor.” diye yazıyor, ama kendi gazetesinin yazarını okumadığını ortaya koyarak yazdıklarını geçersiz hale getiriyor.

Yıldıray Oğur, Altan’ın “gazeteler sorgulamıyor” dediği o sözleri sorguluyor, hem de şu sert ifadelerle:

“PKK, Kürdistan’ın 400 kilometrekaresinde dağlara, taşlara hâkimim diye böbürleniyor ama galiba ‘Ben farklıyım’ diyen Kürt halkı üzerindeki alan hâkimiyetini kaybediyor. 2012 yılında hâlâ Şaban taklidi yapmaya çalışan PKK artık pek komik değil. Ne diyelim galiba yetenek-sizsiniz…”

Ne diyelim Altan’ın  kendi gazetesinde yazarıyla giriştiği bu “didişme hali” tam bir seyirlik oldu!

Bakalım  Taraf’taki “çatlak”  ne kadar ciddi?

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

feto-medya

FETÖ’nün medyadaki teröristlerine 3’er kez müebbet

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri ve bu konuda çağrışım yapan …

defnejoy

Ahmet Altan’ın oğlu kaçmasın diye tedbir

Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde ölü bulunan sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster’ın dosyasının …

altan4

İşte Ahmet Altan’ın FETÖ’deki ‘abisi’

Taraf’ın eski yayın yönetmeni tutuklu Ahmet Altan hakkında ifade veren bir tanık, FETÖ’nün üst düzey …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir