Anasayfa / GENEL / Taraf’la Andy-Ar’a bu sonuç kapak olsun!
akparti-taraf

Taraf’la Andy-Ar’a bu sonuç kapak olsun!

MEDYAGÜNDEM- Başbakan Erdoğan, dün akşam Kanaltürk ekranında katıldığı canlı yayında gazetelere yansıyan kamuoyu anketlerini de yorumladı. Erdoğan partisinin ve muhalefet partilerinin oy oranlarını da açıkladı.

Kanaltürk televizyonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, zaman zaman medyada yer alan manipülatif kamuoyu anketlerini de değerlendirdi.

Erdoğan şöyle konuştu:

“Bu ara bazı anketler falan medyaya yansıyor. Biz biliyorsunuz bu konuya çok önem veren bir partiyiz. Bizim şu anda son olarak yaptığımız kamuoyu araştırmalarında da bu gazetelere falan yansıyanlarla alakası olmayan, kaldı ki onlar da şecaat arz ederken, sirkatlerini söylüyorlar. Gene AK Parti’yi aşağıya düşürme gayretlerine rağmen, düşüremedikleri gibi anamuhalefetin ciddi manada düşük olduğu ortaya çıkıyor, diğer muhalefet partilerinin de zaten durumları ortada. Ama AK Parti onların bütün bu maharetlerine rağmen, yine gayet iyi bir konumda.”

Bizim yaptırdığımız kamuoyu araştırmalarında, hamdolsun bizim son seçimlerden sonra yine 2 puan yukardayız. CHP konumunu koruyor, MHP biraz düşük vaziyette. Zaten diğerleri barajın altında böyle bir durum var. Fakat bizim 30 Eylül’le ilgili tabii ki 2023’e yönelik yeni bir program açıklamamız doğuyor. Bunun çalışmasını da ayrıca yapacağız. Şu ana kadar olanların yanında buna ne gibi ilavelerimiz olacak, nasıl biz o seçimde açıkladıklarımızı nelerle…. Şu anda bu yeni ekip üstlenip götürecek, bunları da açıklayacağız.”

TARAF DA O ŞİRKETİN DE FOYASI ORTAYA ÇIKTI

“Türkiye yeni partisini arıyor” diye manşet atarak Ak Parti’nin oylarının yüzde 8 oranında gerilediğini iddia eden Taraf, Andy-Ar isimli anket şirketine bu iddiasını dayandırdı. Ancak Başbakan Erdoğan’ın açıkladığı son anket, Andy-Ar’ın resmen intihar ettiğini ortaya koydu. Ak Parti ve Başbakan Erdoğan düşmanı Taraf’ın da foyası ortaya çıktı. Taraf’ın o manşetini “gerçek” kabul ederek, Twitter’da “”Ak Parti’nin oyları düşüyor diyorum işte kanıtı” diye yazan “Amerikalı top sakal”ın da maskesi fena düştü.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

bassj1

PKK’nın hamisi ABD’den PKK’nın adını anmadan kınama!

ABD Ankara Büyükelçiliği’nden AK Parti’li yöneticiler Orhan Mercan ve Aydın Ahi’nin PKK’lı teröristlerce öldürülmesine ilişkin …

akparti

ABD’nin ‘kara gücü’ teröristler Ak Partilileri katlediyor!

Diyarbakır ve Van Ak Parti ilçe başkan yardımcılarına yapılan suikastın yankıları sürerken, AK Parti Hakkari …

pkk4

Şu alçak katilleri Almanya “özgür basın” diye koruyor!

AK Parti Lice İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan ile AK Parti  Özalp İlçe Başkan Yardımcısı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir