Anasayfa / GENEL / Tanklara meydana okuyan kahramanı alnından öptü
sabri3

Tanklara meydana okuyan kahramanı alnından öptü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun’da yaptığı konuşmada 15 Temmuz gazisi Sabri Ünal’ı yanına alarak bir konuşma yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan, referanduma 3 gün kala Giresun’da.

Cumhurbaşkanı, binlerce Giresunlunun hınca hınç doldurduğu meydanda Giresun Buluşması’nda konuşma yaptı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şunlar;

“14 YILDIR BİZİM DERDİMİZ MİLLET”
“Bizim tek derdimiz var, bu millete hizmet ve bu milleti muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak. 14 yıldır bunu yaptık. Ordu-Giresun Havalimanı bunun bir örneği, şimdi Rize-Artvin arasına yapıyoruz. 270 bin derslik yaptık. Şu anda 81 vilayetimizde 181 üniversite var. Giresun’a üniversiteyi kim kazandırdı?

“HAYIRCILAR KANDİLDİR”
Hayırcılar sefalettir. Hayırcılar ne yazık ki Kandildir, İmralıdır. Hayırcılara Pesilvanya’dan FETO talimat veriyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi konusunda öyle yalanlar söylüyorlar ki insanın aklı almıyor.

“KASETLE GELDİ CD İLE GİDECEK”
Yeni sistemde sürekli seçim kaybedip de koltukta kontrollü oturma dönemi bitiyor. Onun adı kasetli Genel Başkan. Kasetle geldi, bu defa bambaşka bir kasetle gidecek. Şimdi kaset yok, CD ile gidecek.”

CUMHURBAŞKANI 15 TEMMUZ GAZİSİNİ SAHNEYE ÇAĞIRDI

Cumhurbaşkanı, 15 Temmuz’da o zamanki adıyla Boğaziçi Köprüsü’nde gazi olan Sabri Ünal’ı sahneye çağırdı ve şöyle konuştu; “Sabri Giresunlu. Sabri 15 Temmuz gecesinin önemli bir gazisi. Sabri enteresan bir delikanlı İlahiyat mezunu ama nevi şahsına münhasır. 6 yaşında bilgisayara başlamış. Bilgisayar Mühendisi değil ama onları solluyor. Yazılımcı, bayağı ileri. Ve o gece, Boğaz Köprüsü üzerinde 1. tank geliyor, kendini 1. tankın altına atıyor, 2. tank geliyor Sabri onun altına da kendini atıyor. Orada yara alıyor. Bazı yerlerinde yaraları var ama arka arkaya ameliyatlar oluyor. Sabri benim, gönüldaşım. İşte Giresun böyle Sabriler yetiştiriyor.”

sabri2

MEDYAGUNDEM

abd1

ABD’den Türkiye’ye küstah tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Washington ziyareti sırasında Türk Büyükelçiliği konutu önünde yaşanan kavgayla ilgili olarak ABD Dışişleri …

erdogan3

Erdoğan’dan Ermeni temsilciye ayar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermeni temsilcinin konuşmasını eleştirerek “Siz konuşmanızın tamamını siyasi değerlendirmeye ayırdınız.” dedi. Karadeniz Ekonomik …

erdogan12

Resmen Ak Parti Genel Başkanı

AK Parti 3. Olağanüstü kongresinde Cumhurbaşkanı Erdoğan 1414 oyla ikinci kez AK Parti Genel Başkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir