Anasayfa / GENEL / Takvim Aydın Doğan’ı yine yakaladı!
takvim-dogan

Takvim Aydın Doğan’ı yine yakaladı!

Şişli krizinin ucu Aydın Doğan’a ulaşınca Hürriyet’in patronu, gerçekleri yazan TAKVİM’i suçladı. CHP’deki kaos ve Mustafa Sarıgül’le ilgilerinin olmadığını açıkladı. Dün ise Doğan’ın özel temsilcisi Hüsamettin Özkan, manşetlerle vurdukları Mustafa Sarıgül’le Bebek’te kahvaltı keyfi yaptı…


Şişli’de başlayan kriz New York mafya çetelerine kadar uzandı, en sonunda krizin merkezinden Aydın Doğan çıktı. TAKVİM’in en başından beri takip ettiği skandallar zincirinde Aydın Doğan adının geçmesiyle, ünlü medya patronu TAKVİM’in haberini yalanlamaya çalıştı. Doğan Medyası, CHP’nin gruba olan borcunun yaklaşık 750 bin TL olduğunu kabul etti. Mustafa Sarıgül’ün Aydın Doğan’a tek kuruş borcu olmadığını söyleyerek TAKVİM’in yazmadığı bir bilgiyi yalanladı.

BAYKAL DA ÖZKAN’A KONUŞMUŞTU

Aydın Doğan’ın yalanlayamadığı bir diğer bilgi de yıllardır elini hiç çekmediği CHP ile olan bağı oldu. Doğan’ın özel temsilcisi, en yakın dostu Hüsamettin Özkan, CHP’deki her krizde her olayda başrolü oynadı. Doğan’ın elçisi Özkan geçtiğimiz aylarda CHP’nin kasetle gönderilen eski lideri Deniz Baykal ile Foça isimli lokantada buluştu. Baykal’ın, “Aydın Bey’in medyası ‘Deniz Bey gitsin de kim gelirse gelsin’ kampanyası yaptı. Şimdi bundan memnun mu? Beni yolladılar, CHP’nin oyları mı patladı?” eleştirisi yaptı. Bu sitemler Özkan vasıtasıyla Aydın Doğan’a ulaştı. Aydın Doğan, TAKVİM’i yalanlamaya çalışırken temsilcisi Hüsamettin Özkan bir kez daha ortaya çıktı. Hem de TAKVİM’in yazdığı krizin baş aktörleriyle beraberdi.

HÜRRİYET YAZMAZSA TAKVİM YAZAR

Özkan bu kez Doğan medyasının manşetlerden düşürmediği Sarıgül’le buluştu. Bebek’teki bir restoranın patronlar masasında Hüsamettin Özkan, Mustafa Sarıgül ve reklamcı Osman Uslu 2 saat boyunca görüştü. TAKVİM şimdi Hürriyet’in patronuna soruyor: Aydın Bey, özel temsilciniz Hüsamettin Özkan sabah 08.00’den 10.00’a kadar Sarıgül ile ne konuştu? Reklamcı Uslu’nun orada ne işi vardı? Sarıgül size hangi mesajları gönderdi? Bunları Hürriyet’te yayınlayacak mısınız? Yayınlamayacaksanız TAKVİM’e gönderin biz yayınlarız. Göndermeseniz de zaten işin üzerine gidip gerçekleri bir kez daha yazacağız. Aydın Bey yarın da “Hüsamettin Özkan’la bir yıldır görüşmüyorum” derse de hiç şaşırmayacağız.

SARIGÜL’ÜN SİPAHİ’Sİ

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve Mustafa Sarıgül birbirine girdi. İşin ucu Aydın Doğan’a gitti. Bu trafiğe yeni bir isim daha eklendi. Bu isim CHP’nin Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’dan başkası değildi! Mustafa Sarıgül ile Aydın Doğan arasındaki “borç düellosunda” Hazinedar’ın da adı geçti. Sarıgül’ün Aydın Doğan’ın kızlarına “Murat Hazinedar’ı partiden aday gösterebilmek için CHP Genel Merkezi’ne verdiğim paralar, bu borçları onlarca kez öder” sözleri gündeme bomba gibi düştü. Ancak TAKVİM’in edindiği son bilgiler Hazinedar’ın da koltuğunda rahat oturamadığını gözler önüne serdi. TAKVİM’in ulaştığı bilgilere göre ilçe olduğu dönemde CHP’den Taşdelen Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Avni Sipahi, Sarıgül tarafından Hazinedar’ın yardımcılığına getirildi. Sipahi’nin baskılarından bunalan Hazinedar ile Sarıgül arasında gerilim baş gösterdi. Bu nedenle Hazinedar ile Sarıgül’ün arasının açık olduğu belirtildi.

REKLAMCI DA KAHVALTIDA

Aydın Doğan’ın özel elçisi Hüsamettin Özkan, Bebek’teki Happily Ever After isimli mekanın ‘patronların masası’nda Mustaf Sarıgül ile kahvaltı yaparken yanlarında reklamcı Osman Uslu da bulundu. Uslu’nun 30 Mart seçimleri öncesi Sarıgül ve CHP’nin reklam kampanyasını yapan ajans Publicis Yorum’un sahibi ve Aydın Doğan’a yakın bir isim olması dikkat çekti. Seçimde kampanyayı yürüten, hem reklamları hem de ödemeleri planlayan Uslu’nun da masada bulunması Mustafa Sarıgül ve Aydın Doğan arasında bir borç krizi olduğunu da doğrular nitelikteydi.

KARAYALÇIN DOĞRULADI

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın 9 milyon lira seçim borcu olduğu doğrulandı. Aydın Doğan ise borcun yaklaşık 750 bin TL olduğunu ve takibinin yapıldığını yazdı. CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın’ın ise yakın çevresine “Bana partinin yerel seçim kampanyası nedeniyle 9 milyon lira borcu olduğu bildirildi. Bunun 7 milyonunu Mustafa Sarıgül’ün ödeyeceği söylendi” şeklinde konuştuğu öğrenildi.

(MEVLÜT YÜKSEL/TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir