Anasayfa / MAGAZİN / Gülen medyası zırvada ve yalanda kendini aştı!
stv-kenya1

Gülen medyası zırvada ve yalanda kendini aştı!

Gülen örgütü zırvada ve yalanda kendini iyice aştı. Bakın dünyanın elektriksiz, susuz en ilkel kabilesini nasıl Türk medyası takipçisi yaptılar?


MEDYAGUNDEM.COM- Gülen örgütünün akıl sınırlarını zorlayan kara propaganda ve yalan haberciliği, dünyanın en ilkel kabilelerinden, elektriği ve suyu olmayan, 15. yüzyılda kalmış Masailer’i sıkı Samanyolu TV müptelası yaptırdı!  Gülen medyasının artık sürreal boyuta geçen yayınları zirve noktasına taşındı, Kenya’nın ne elektrik, ne suyu olan, sığır dışkısıyla yapılmış ve hayvanlarla beraber yaşadıkları tek gözlü kulübelerde yaşayan Masailer’i Türk medyası ile Kenya medyası arasındaki farkı analiz edecek hale bile getirdi!

Samanyolu TV, 14 Aralık operasyonunda “dünyadan bize destek yağıyor” görüntüsü için bu kez baltayı fena taşa vurdu.

Samanyolu’nda yayınlanan bir haberde, “Kenya’dan 14 Aralık medya ve demokrasiye darbe operasyonuna büyük tepki var. Gazetecilerin tutuklandığını öğrenen Kenya’daki sivil toplum kuruluşları yaşananlar karşısında söyleyecek söz bulamadı. Tepkilerden en dikkat çekeni ise, Masai kabilesi üyesi yerli halkın verdiği tepki oldu. Özgürlüklerine düşkünlükleriye tanınan Kenya’daki yerli halk Masailer de Türkiye’de yaşanan son gelişmeleri duyunca kulaklarına inanamadı. İngilizce bilen yerli halktan biri, “Kenya gazetecilik mesleği için Türkiye’den daha iyi.” denildi.

Oysa Masailer Kenya’da doğal hayatta, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı olarak yaşayan ilkel bir kabile. Modern hayatı reddediyorlar. Küçük dal parçaları ve sığır dışkılarıyla yapılan tek gözlü kulübelerde yaşayan Masailer, dini törenlerde büyük ve küçükbaş hayvanların kanını içiyor.

Masailerin yaşadığı tek gözlü kulübeler, küçük dal parçaları ve sığır dışkısı kullanılarak kadınlar tarafından inşa ediliyor.
Masailerin hayvanlarla birlikte yaşadığı kulübelerde tek bir oda ve küçük bir boşluk bulunuyor. Odada, anne, baba ve çocuklar yaşarken, kulübenin geri kalan kısmında hayvanlar yer alıyor. Masailer, kulübenin ortasına yaktıkları ateşle hem yemeklerini pişiriyor, hem de aydınlanma ve ısınma ihtiyaçlarını gideriyorlar. Kulübelerde, duman, çatıların uç noktasına açılan deliklerden dışarı çıkıyor.

Samanyolu TV’nin Kenya’daki ilkel kabileyi bile kendilerine destek malzemesi yapması, nasıl bir patolojik hale geldiklerinin göstergesi oldu.

Samanyolu TV’nin haberiyle sosyal medyada fena galda geçildi.

İşte yapılan bazı yorumlar:

* Muaviye, Yezid ve Hülagu Han mezarından kalkıp Pensilvanya’ya el öpmeye gittiği iddia ediliyor!

* Aborjinlerden ve Amazon ormanlarındaki ilkel kabilelerden, dönemdaşı oldukları Masai kabilesine sert tepki geldi: Feto için değmez, yapmayın!

* Aborjinler kağıdı henüz bulamadıkları için gazete çıkaramadıklarını, yoksa kağıt olsa Feto için Gülen terör örgütünün pisliklerini, aşağılık yaratıklar olduklarını şimdilik ağaçlara kazıdıklarını ifade ettiler.

* Amazon ormanlarındaki yerlilerse, Gülen terör örgütü için; o süzme o. çocukları için üzgünüz. Dünyada hala böyle o.çocukları var diye 21. yüzyıla geçmiyoruz, 2015’e geçmişsiniz hayırlı olsun. Biz de şimdilik 1785’e geçtik. Sizi yakalamak için acelemiz yok, belki siz bize gelirsiniz diyerek anlamlı mesaj vererek Gülen terör örgütünden uzak durulmasını  salık verdi.

 

MEDYAGUNDEM

noel-stv

FETÖ senaryolu terör!

FETÖ’nün kanalı Samanyolu TV’de Reina’ya yapılan saldırı daha önce işlenmiş. FETÖ’den Noel baba maskeli terör …

noel2

FETÖ’den Noel baba maskeli terör saldırısı mı?

Rus Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikastin provasını Samanyolu TV’de Kollama isimli dizide yaptığı ortaya çıkan …

feto-robot

Nasıl robotlaşıyorlar?

15 Temmuz darbe girişimi, meselenin psikolojik boyutuyla ilgili bir çok soruyu da beraberinde getirdi: Gülen …

1 Yorum yapıldı

  1. zavallı görünmek için masus yapıyorlar herhalde. bunlardan herşey beklenir. 30 sene milleti uyutmayı başarabildiklerini unutmayalım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir