Anasayfa / GENEL / Taksim’de acı üzerinden provokasyon
taksim

Taksim’de acı üzerinden provokasyon

Beyoğlu’nda Soma’da yaşanan maden kazasını protesto için Tünel meydanından Taksim Meydanı’na yürümek isteyen gruba polis müdahale etti. Ülkenin yas tuttuğu günlerde iş başındaki provokatörler halktan tepki gördü.

Sosyal medya üzerinden yapılan çağrılar üzerine birçok sivil toplum örgütü üyesi binlerce kişi, akşam saat 19.00 sıralında Beyoğlu Tünel meydanında bir araya geldi. Soma’da yaşanan maden faciasını protesto eden grup, buradan Taksim Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Galatasaray Meydanı’na ulaşan grup, burada polis engeli ile karşılaştı. Polisin Taksim Meydanı’na yürümek için izin vermediği grup, meydana çıkma konusunda ısrarcı oldu. Daha sonra gruptan bazı göstericiler, polise taş ve şişe atmaya başladı. Yaşanan gerginliğin ardından polis, gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Göstericiler ile polis arasındaki gerginlik ara sokaklarda devam ediyor.

 

MEDYAGUNDEM

multeci

Suriyeli suçu yok provokasyon var

İçişleri Bakanlığı’ndan Suriyeliler ile gerginliğe ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, gerginliklerin abartılarak infial yaratılmaya çalışıldığı belirtildi. …

1mayis4

1 Mayıs provokatörleri sahnede

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü provoke etmek isteyen gruplar, uyarılara rağmen dağılmayınca gözaltına alındı. …

mayis

1 Mayıs’ta Taksim’i yakıp yıkamayacaklar!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve DİSK Başkanı Kani Beko arasında yapılan görüşme sonrası 1 Mayıs …

1 Yorum yapıldı

  1. Simdi bunlar orantisiz gücü haketmiyormu.Allah ne verdiyse giriseceksin bu ALCAKLARA..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir