Anasayfa / GENEL / Taksim gerçek bir eylem gördü
misir-taksim1

Taksim gerçek bir eylem gördü

Rabiatul Adaviye ve Nahda meydanlarında darbe karşıtı gösteri yapanlara yönelik katliam, Beyoğlu’nda protesto edildi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) üyelerinin de aralarında bulunduğu bir grup, Galatasaray Lisesi önünde toplandı.

Gruptakiler, “Darbeye sessiz kalanlar bu katliamın suç ortaklarıdır”, “Zorbalık ve hukuksuzluk yenilecek, İslami direniş kazanacak” ve “Mısır’da darbenin karşısında Müslüman kardeşlerimizin yanındayız” yazılı pankartlar açtı.

Grup üyeleri, Mısır bayrakları, Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin posterleri ve üzerinde “Darbeciler, firavunlar döktükleri kanda boğulacak”, “Darbeciler yenilecek, İslami hareket kazanacak”, “İslami yönetime evet, laik azınlığa hayır”, “Zorbalığa hayır, Mursi’ye evet”, “Tahrir’in gezicileri paşalarıya katliam yapıyor” ve “Kör BM, kukla Ban Ki Mun” şeklinde yazılar bulunan dövizler taşıdı.

Sık sık tekbir getiren grup, “Defol Sisi, seninleyiz Mursi”, “Direne direne kazanacağız”, “İhvana selam direnişe devam” şeklinde sloganlar attı.

Taksim Meydanı’na yürümek isteyen gruptakiler, polisin izin vermemesi üzerine Galatasaray Lisesi önünde oturma eylemine başladı.

Öte yandan İstanbul Valisi Mutlu ise Taksim’de Mısır’a destek gösterisine izin verilmeyeceğini açıkladı.

MEDYAGUNDEM

spiegel

Nazi artığı itler yeni darbe peşinde!

Gezi olaylarının bir numaraları provokatörü Der Spiegel, ikinci bir darbe ihtimalinin olduğunu gündeme taşımaya çalışıyor. …

katar1

Türkiye ve Katar darbe girişimindeki çıbanbaşı

Katar kriziyle ilgili çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktı. Krizin fitilini ateşleyen siber saldırıyla ilgili Katar bakın …

kk

FETÖ’cü darbenin siyasi ayağı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, partisinin seyyar grup toplantısında darbeci askerleri savundu. Hain kalkışmanın yaşandığı gece dayak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir