Anasayfa / GENEL / STV’ye “dehşet verici kesik baş” cezası!
stv-ceza

STV’ye “dehşet verici kesik baş” cezası!

RTÜK, ”Osmanlı’da Derin Devlet” adlı dizide Patrona Halil ile Firdevs’in başının kesilmesini ”Dehşet Verici” buldu ve STV’ye 110 bin lira ceza verdi.

RTÜK, “Osmanlı’da Derin Devlet” adlı dizide yer alan kanlı sahneler ile, Patrona Halil ve Acem Şahının kızkardeşi Firdevs’in başının kesilmesini, “Dehşet verici” buldu. STV’ye 110 bin lira ceza verdi.

İSYAN BASTIRILDI AMA

RTÜK toplantısında, 12 Temmuz 2013 günü STV’de yayınlanan dizi ele alındı. Dizide, Patrona Halil İsyanı, bastırılması ve elebaşlarının öldürülmesi konu edildi. Patrona Halil’in tuzağa düşürülerek “Yeniçeri Pehlivan Halil” tarafından kılıçla öldürülmesi ve kesik başının sokaklarda gezdirilmesi ekrana geldi.

Acem Şahı Tahmasp’ın kızkardeşi Firdevs’in başının kesilmesi görüntüleri de yer aldı.

KOPARTILAN BAŞLAR GÖSTERİLDİ

RTÜK bu sahneleri “Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel, ahlakî gelişimine zarar verebilecek nitelikte” buldu ve STV’ye 110 bin 191 lira para cezası verdi. Kararda “Baş kesme, bıçaklama ve kılıçla öldürme sahneleri ve koparılan başlar gösterilmiştir. Dehşet verici sahneler, çocuk ve gençlerin ekran başında olduğu bir saatte ve yoğun biçimde yer almıştır” denildi. (gazeteport)

MEDYAGUNDEM

evlilik

Evlilik programları kaldırılmayacak ama…

Yayından kaldırılacağı konuşulan evlilik programları çocukların ekran başında olmadığı saat dilimlerinde yayınlanacak. Olağanüstü hal (OHAL) …

evlilik

Evlilik programlarına yasak yok yaptırım var

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yetkilileri OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile evlilik programlarının …

ekran

RTÜK uyuyor ekranlardan rezillik akıyor!

Türk örf ve adetlerini zedeleyecek biçimde çıplaklığın, eşcinselliğin ve evlilik dışı ilişkilerin özendirildiği programlar adeta …

1 Yorum yapıldı

  1. Amerikan Hollywood tezgahında çıkma filimi zaten izlemiyordum. İzlenecek bir yanı da yoktur zaten. Sadece beyin yıkamaya yönelik bir çalışma olarak görüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir