Anasayfa / GENEL / Sözcü’nün patronu kendisini şatosuna kilitledi!
akbay-sato

Sözcü’nün patronu kendisini şatosuna kilitledi!

Doğru Adam Mevlüt Yüksel yazdı, Gölge Adam sarsıldı! Takvim’in haberi üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi düğmeye bastı. Sözcü’nün sahibi Ertuğrul Akbay ile oğlu Burak’ın Boğaz’daki 50 milyon TL’lik malikanesinin kaçak garajı için yıkım kararı alındı. Yetkililer, “Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün incelemesinde garajın yasal olduğuna dair belge bulunamamıştır. İlgili birimlerin tespitleri neticesine gereken prosedür uygulanacaktır” açıklamasını yaptı. Bunu duyan Gölge Adam Akbay, kendini eve kapattı!


Ertuğrul Akbay, yıllarca “Gölge Adam” isminin arkasına saklandı. Fısıltı gazeteciliği yaptı. Fakat bir anda basamakları atladı. 2007 yılında Sözcü gazetesini çıkardı. Fethullah Gülen’in özel okullarında yetişen oğlu Burak Akbay da yanındaydı. Fakir edebiyatı yapıp vatandaşı kandırdı. Türkiye’yi karaladı. Ancak TAKVİM, Akbay ailesinin gerçek yüzünü ortaya çıkardı. 76 yaşındaki Ertuğrul Akbay ile 46 yaşındaki oğlu Burak’ın İstanbul Boğazı’nın en değerli noktasında ihtişamlı bir yaşam sürdüğü kanıtlandı. Kendisi dışında herkesi kaçak yapılarda oturmakla itham eden Akbaylar’ın malikanesinin tam 50 milyon TL olduğu açıklandı. Ancak Boğaz manzaralı şatoda yaşayan Burak Akbay ile babası Ertuğrul Akbay’ın keyfi bununla da sınırlı kalmadı.

ŞATOSUNDAN DIŞARI ÇIKMIYOR

Baba-oğul Boğaz’ın en pahalı yapılarından olan şatolarına, üstü kapalı kaçak garaj yaptırdı. Hatta Akbaylar, bu garaj için korudaki ağaçları kestirip duvarları yıktı. Böylece kendilerine ait olmayan ve 19 hissedarı bulunan araziyi izinsiz olarak kullanıma açtı. İşte Takvim Haber Müdürü Mevlüt Yüksel, Boğaz’daki Sözcü’nün yalanını ortaya çıkarttı. TAKVİM’in haberi üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi düğmeye bastı. Belediye yetkilileri “Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün incelemesinde garajın yasal olduğuna dair belge bulunamamıştır. İlgili birimlerin tespitleri neticesine gereken prosedür uygulanacaktır” açıklamasını yaptı. Bunun üzerine Akbaylar’da panik başladı. Doğru Adam Mevlüt Yüksel ise dün Akbaylar’ın kapısına dayandı. Onları yüzleşmeye çağırdı. Kapıdaki görevliler aracılığıyla baba-oğula mesaj yolladı. Ancak kimse dışarı çıkmadı! “Gölge Adam” Ertuğrul Akbay, garajının yıkılacağını öğrendiği için adeta yakıldı! Kendisini evine kapattı… Akbay’ın komşuları “Her sabah şatosundan çıkıp kahve içmeye giderdi. Ancak haberden sonra bir daha kendisini göremedik” açıklamasını yaptı.

76’LIK TAVSİYE

76 yaşındaki Ertuğrul Akbay, “Yaş 75, yolun yarısı” adlı kitap çıkardı. Uzun yaşamın sırlarını anlattı. Ancak Boğaz’daki garajkondusu için yıkım kararı alınınca uykusuz kaldı! TAKVİM de uyutan besinleri “Gölge Adam” için derledi:
Süt: Yatmadan önce 1 bardak için.
Tahıllı ekmek: Mutluluk hormonu ‘serotonin’ salgılatır. Depresyondan kurtarır.
Papatya Çayı: Asabi tansiyonu düşürür.
Bal: Beyni dinlendirip uyumayı sağlar.
Hindiba: Kasları gevşetir, rahatlatıcı etkiye sahiptir.
Rezene Çayı: Sindirime iyi gelir, gazı alır, uyutur.

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’nün patronu görüldüğü yerde enselenecek!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ile çalışanları hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, firari …

burakakbay

Sözcü’nün kaçak patronu için yakalama kararı

Sözcü Gazetesi’nin FETÖ/PDY adına suç işlediği iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunmasına rağmen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir