Anasayfa / GENEL / Sözcü’nün haber müdürü CHP’li Hamzaçebi çıktı!
sozcu6

Sözcü’nün haber müdürü CHP’li Hamzaçebi çıktı!

Aklı Gülen’den, parayı Koç’tan alan Sözcü’nün Bağ-Kur yalanı patladı. İftiranın ucu SSK eski Müdürü Kılıçdaroğlu’nun partisine uzandı! İddiaya göre CHP’li Akif Hamzaçebi, Cumhurbaşkanı ve ailesinin bilgilerini akrabası olan İlksen Çebi’ye ulaştırdı. Çebi de kitap imzalatmak bahanesiyle gazetenin gölge sahibi Ertuğrul Akbay’ın lstanbul’daki evine gitti. Elindeki “Çok gizli” bilgileri aktardı. “75’lik delikanlı” ise her vatandaşın dosyasında olabilecek prim borcunu “devlete borç” diye anlayıp gazetesinde haber yaptırdı!


Her daim vaiz lobisinin güdümünde yer aldı. Gülen medyasının gazeteleriyle aynı manşetleri attı. Gezi olaylarından 17 Aralık’a kadar yıkıcı her türlü eyleme arka çıktı. Koç, Sabancı ve Doğuş Holding’in kanatları altında yer aldı. Ancak hem hocadan hem de patronlardan güç bulan Sözcü, yine fena çakıldı. Sözcü’nün son skandalı ise Bağ-Kur borcuydu. Ertuğrul Akbay ile oğlu Burak’ın sahibi olduğu Sözcü önceki gün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ailesini utanmadan hedef aldı. Gecikmiş primleri “Devlete borçları var” diye manşet yaptı. Oysa borç diye yazdığı bu rakamlar, her vatandaşın dosyasında olabilecek cari borçlardı. Yani Burak Akbay ve Sözcü’sü sıradan 1 aylık prim ödemesini borç gibi gösterip algı operasyonu yaptı! Ancak sıradan bir sosyal güvenlik memurunun bile anlayacağı bu sistemi haber diye yazan Sözcü, gülünç duruma düştü. İşte Sözcü’nün “devlete borç” diye haber yaptığı bu skandalın ucu CHP’ye uzandı. TAKVİM’in edindiği bilgilere göre CHP Grup Başkanvekili M. Akif Hamzaçebi, geçtiğimiz günlerde İstanbul’a geldi. Akrabası olan İlksen Çebi ile görüştü. İddiaya göre eski İstanbul Deftertarı olan Hamzaçebi bu sırada akrabasına Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ailesinin Bağ-Kur bilgilerini verdi.

İSTANBUL’DA 34 KS… PLAKALI ÖZEL SEFER

İlksen Çebi ise Sözcü’nün gölge patronu olan Ertuğrul Akbay’ın “Yaş 75” adlı kitabını imzalatmak bahanesiyle 34 KS… plakalı Opel marka arabayla yola çıktı. Akbay’ın lüks bir sitedeki evine gitti. Bu sırada kitabın arasından çıkardığı bilgileri, Ertuğrul Akbay’a verdi. İddiaya göre Akbay da durumu hemen gazetenin başındaki oğlu Burak’a iletti. Burak her vatandaşın TC numarası ve e-devlet şifresiyle ulaşabileceği Bağ-Kur bilgilerini “devlet borcu” diye anlayıp Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine iftira attı. Eski bir hesap uzmanı olan Akif Hamzaçebi’nin Bağ-Kur borcundan anlamaması ise skandalın diğer bir boyutu olarak hafızalara kazındı.

GÖLGE ADAM KAS OĞLU ‘HİZMET’ YAPTI

Türkiye onu “Gölge adam” olarak tanıdı. Ancak Gölge’den çıkıp Sözcü’yü kurdu! Ardından oğlu Burak’ı gazetenin başına geçirip kendini “sağlıklı” yaşama vurdu. “Yaş 75, iş bitmemiş” deyip zamana meydan okudu. Kendisi kas yaparken oğlu Burak Akbay da hocası Fethullah Gülen’in emirlerini yerine getirdi. Yurt dışındaki cemaat evlerinde yetiştirilen Burak, Gülen’in gazeteleriyle aynı manşetleri açtı. Burak’ın ayrıca Gülen örgütünün çok özel projelerinden biri olan Kripto isimler arasında yer aldığı da iddia edildi. Baba kas, oğlu Hizmet geliştirirken, Akbay ailesinin icralık halleri de ortaya serildi. Burak Akbay, eşi Zeynep ve annesi Mine Hanım’ın kullandığı AUDİ ve Mercedes marka araçlar, ödenmeyen vergi borçları nedeniyle haczedildi. Ancak herkese dürüstlük dersi vermeye kalkışan Sözcü’nün sahibi bu arabalarla İstanbul’un lüks semtlerinde tur attı.

HESAP BİLMEYEN MALİYECİ

M. Akif Hamzaçebi, 1974 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümü’nde “Gelir ve Kurumlar Vergilerinin Entegrasyonu” alanında tamamladı. Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başladı. Daha sonra Maliye Müfettiş Yardımcısı ve Maliye Müfettişi oldu. ABD’de bir yıl süreyle staj yaptı. Sırasıyla İstanbul Defterdar Yardımcısı, Ankara Defterdarı, Milli Emlak Genel Müdürü, İstanbul Defterdarı ve Gelirler Genel Müdürü olarak çalıştı. Ancak CV’sine her türlü hesap hareketini ekleyen Hamzaçebi, Bağ-Kur borcunu hesaplayamadı. Fethullah Gülen’in emrindeki Sözcü gazetesine gitti. TC kimlik numarası ve e-devlet şifresiyle her vatandaşın öğrenebileceği Bağ-Kur primlerini haber yaptırdı.

HAYVAN DOSTU

CHP’li M. Akif Hamzaçebi’nin ulak olarak kullandığı İlksen Çebi’yle ilgili ilginç bilgiler ortaya çıktı. Çebi’nin hayvan dostu olduğu kaydedildi. Gelirinin büyük bir bölümünü de hayvanlar için kullandığı belirtildi. Hatta bu nedenle Çebi’nin büyük oranda kredi kartı borcu olduğu öğrenildi.

(MEVLÜT YÜKSEL/TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir