Anasayfa / GENEL / O isimden şok itiraf; Ergenekon’un değil paralel örgütün tetikçisiyim!
akkurt

O isimden şok itiraf; Ergenekon’un değil paralel örgütün tetikçisiyim!

Ergenekon’un tetikçisi olarak gösterilen ve Orhan Pamuk’a suikast planı iddiasında adı geçen Selim Akkurt’un, Erzurum Cezaevi’nden, Paralel örgüt soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’na el yazısıyla ihbar mektubu gönderdiği ortaya çıktı. Ergenekon’un değil Paralel’in tetikçisi olduğunu anlatan Akkurt, Fethullah Gülen Terör Örgütü üyeliğinden yargılanması gerektiğini belirtti. Akkurt’un mektubu şöyle:


AKTİF GÖREV ALDIM: Sayın Başsavcım! Ben 2002-2007 yılları arasında Fethullah Gülen Terör Örgütü’nün içerisinde başta savcı Zekeriya Öz ve polis müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Mutlu Ekizoğlu, İsmail Erçelik ile başa baş çok aktif bir görev aldım. Özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kurulan kumpasın yani sözde Ergenekon davasında beni etkin bir şekilde kullandılar. Ben vatanıma, milletime, devletime hizmet ettiğimi düşünüyordum. Çünkü talimat aldığımız kişiler devletimizin savcıları, polisleriydi. Bunların devlet içinde devlet olduklarını, devletimizin içerisine sızan parazitler, teröristler olduğunu bilemezdim.
ÇOK PİŞMANIM: Aynı şekilde Fethullah Gülen denen terör örgütü liderinin de Erzurumlu (hemşerim) olmasına ve sözde din adamı olmasına aldandım. Fethullah Gülen’in terörist başı olduğunu çok geç anladım. Bu örgüte bilmeden hizmet ettiğim için çok pişmanım. Sonuç olarak ben kendimi ihbar ediyorum. Fethullah Gülen terör örgütü üyesi olmaktan hakkımda işlem yapmanızı talep ediyorum. Ergenekon’daki beyanlarımı incelerseniz bu itirafları yıllar önce yaptığımı göreceksiniz.

ERGENEKON’DA SÖYLEMİŞTİ

Akkurt, 1’inci Ergenekon davası duruşmasında “Buradaki sanıkların hiçbiriyle fikri birliğim yok. Yedi sülalem Fethullahçı. Ben de öyleydim… Beni bir örgütten yargılayacaksanız, Fethullah Terör Örgütü’nden yargılayın. Polis ne söylerse yaptım. Kuvayı Milliye Derneği’ne de onların istekleriyle girdim” diyerek Yılmazer, Ekizoğlu ve Erçelik’in isimlerini vermişti. Savcı Zekeriya Öz ile de görüştüğünü söyleyen Akkurt’a “iftira” suçundan soruşturma açıldı. Akkurt Ergenekon’a üye olmaktan 10 yıl 6 ay ceza aldı.

(FATİH ULAŞ/SABAH)

MEDYAGUNDEM

zek

FETÖ’cü Öz’den eskort kızlarla alem!

Dubai masraflarını Ali Ağaoğlu’na, Marmaris tatilini Akın İpek’e ödeten firari savcı Zekeriya Öz, Bodrum’da bir …

zek5

FETÖ’cü soysuzun takma isimle lüks tatili!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Koza-İpek Holding yöneticileri hakkında FETÖ kapsamında hazırladığı iddianamede, İpek ailesinin “sahibi oldukları …

zek5

FETÖ’cü ZEK’in dehşete düşüren ByLock mesajları

Firari olan FETÖ’cülerin en önemli isimlerinden olan Zekeriya Öz’ün ByLock mesajları ortaya çıktı. FETÖ tepe …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir