Anasayfa / ANALİZ / Sözcü yanlış manşet attı; Allah Musa’yı Firavun’un sarayında yetiştirirmiş!
musa

Sözcü yanlış manşet attı; Allah Musa’yı Firavun’un sarayında yetiştirirmiş!

MEDYAGUNDEM.COM- Hz. Musa’yı ortadan kaldırabilmek için İbn Arabi’ye göre tam 980 bin masum bebeği katletti Firavun.

Ama o çocuğu öldüremedi.

O çocuğu, yani Musa’yı var eden Allah hem de celladına bir sandık içinde gönderdi onu.

Kur’an-ı Kerim’de yer aldığı gibi Hz. Musa’yı sarayına alan da Firavun’du. Allah’ın şanı öyle yüceydi ki, Firavun’un İsrailoğullarından doğan bütün erkek çocukları öldürdüğü dönem Hz. Musa doğdu ve Firavun’un sarayında büyüdü.

Hz. Musa doğduğunda Allah annesine onu bir tabut veya sandık içine koyup nehre bırakmasını, korkmamasını ve Allah’a güvenmesini emretmişti.

Allah’ın izniyle nehir Hz. Musa’nın içinde bulunduğu sandığı getirip Firavun’un sarayı dibinde durdurdu. O sırada nehir kenarındaki cariyeler sandığı alıp Hz. Âsiye’ye getirdiler. Hz. Âsiye, sandığın içinde bebeği görünce kalbi ona karşı sevgiyle doldu. Yüce Allah onun himayesini uygun görmüştü. Firavun ne kadar çocuğu öldürmek istediyse de Hz. Âsiye engel oldu, ne yapıp edip onu ikna etti ve bebeği kendisi aldı.

Bu arada sandık kıyıdan takip eden Hz. Musa’nın ablası koşup annesine durumu haber verdi. Bebeğe süt anne arıyorlar ve bebek hiç kimsenin sütünü emmiyordu. Abla gelip Hz. Âsiye’ye “Sizin için hayırlı bir aile tanıyorum. İsterseniz çocuğu onlara verin.” diyerek kendi annesine götürdü. Hz. Musa annesini emdi ve çocuğun bakımı Allah’ın izni ile kendi annesine verildi. Hz. Âsiye de bütün aileyi himayesi altına aldı.

Âsiye Hz. Musa büyüyene kadar ve tebliğine başladıktan sonra da Hz. Musa’ya hep destek oldu ve o da Musa’ya tabi olanlardandı.

Musa’nın Firavun’un sarayında büyümesi Allah’ın insanlığa bir mesajıdır.

Kıyamete kadar Firavunlar da olacak Musa’lar da…

Ve Allah o Musa’yı Firavun’un sarayında yetiştirecek kadar mucizelerle dolu ve şanı yücedir.

Bu kutsal hikayeyi niye anlattık biliyor musunuz?

O Musa dün olduğu gibi, bugün de, yarın da Firavun’un sarayından çıkacaktır da ondan…

SÖZCÜ’NÜN ŞECAATİ

Bugün Sözcü gazetesinin manşeti, Musa ile Firavun örneğini akla getirdi.

“Tayyip’in damadı paralelci çıktı” diye manşet atan gazetenin ateşine odunu taşıyan da Gülen örgütünden Osman Özsoy’du. Özsoy Berat Albayrak’ın Gülencilerin Fatih Koleji’nden mezun olduğunu, okul yıllığından bir fotoğrafıyla Twitter’da paylaşmış, Berat Albayrak’ın da paralel örgütten olduğu kara propagandasıyla kendilerini aklamaya çalışmıştı.

Oysa şecaat arzederken sirkatin söylüyordu.

Aslında paralel Osman Özsoy başka bir gerçeği farkında olmadan itiraf ediyordu, günümüzün Firavunları olan Gülencilerin içinden yeni bir “Musa” çıkmıştı oysa ki…

Nasıl ki iyi niyet ve temiz duygularla o gün kurulan kolejler sadece hizmet ederken, bugün bir örgüte dönüşmeleri gibi…

ALMAK İSTERSENİZ İŞTE SİZE DERS GİBİ MESAJLAR

Dün Gülen kolejinde “hoca”lık yapan bugün ise o fotoğrafları paylaşan Gülencinin hem Gülencilere ait Fatih Üniversitesinden, hem de Haliç Üniversitesinden “ahlaki zaafları” ve bayan öğrencilere yönelik tacizden atıldığı iddialarıyla gündemde olması gibi…

oszoy

Dün sadece “hizmet”i düşünenlerin, o gün din, iman elden gidiyor, neslimizi, geleceğimizi koruyalım saikiyle eğitim işine başlarken, bugün Türkiye’ye ihanet eden bir uluslararası örgüte dönüşmeleri gibi…

Dün “hizmet” için yola çıkanların bugün nasıl taciz ve ahlaki çöküntü iddialarıyla gündeme gelmesi gibi…

Dün Gülen’in evlerinden çıkmayan birinin bugün İsrail’in hizmetinde bir gazetenin sahibi olması gibi…

Dün Firavun’un kolejinde okumuş “Musa”ların, bugün de Firavun’un düzenini yıkmaları gibi…

Yani…

Almak isteyene ders o kadar çok ki…

Sizin hesaplarınız, planlarınız  varsa, hiç beklemediğiniz şekilde en yakınınızdan biri çıkıp oyunlarınızı ve hesaplarınızı alt üst edebilir…

FİRAVUN’LAR DA HEP OLACAK, MUSA’LAR DA HEP FİRAVUN’UN SARAYINDAN ÇIKACAK

İşte bugün de o tarihi mesaj yerini buldu. Firavun’un sarayından yine bir Musa çıktı, yine Firavun’un düzenini başına yıktı…

Sözcü ve Gülenciler istedikleri kadar Berat Albayrak’ın Fatih Koleji’nden mezun olduğu propagandasını yapsınlar, Firavun’un celladı sarayından çıktı!

Ve unutmayın Firavun’lar kıyamete kadar var olacak, Musa’lar da Firavun’un sarayından çıkıp düzenini başına yıkacak!

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

berat

Sözde adalet diyenler bu katil sevicilerle aynı safta

PKK’nın Van’da AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi’ye yönelik kalleş suikatına Bakan Berat …

2 Yorumlar

  1. Berat Albayrak cemaat okulunda okumuş olabilir.Bu önemli değil.Cemaat okulunda okumayıpta cemaatçi olanlarda var.Okuyupta yolsuzluk,rüşvet yiyenlerde,hırsızlık yapanlarda var.Sözcü gazetesinin yaptığı habercilik değil.

  2. Sözcü Gazetesinin sahibinin Mason olduğu F.Gülenin Cimaat Evlerinde Yetiştiği çıkarmış olduğu Gazeteyi Beni İsrail Yahudi Terörist Devletinin Finanse ettiğini Mısırdaki Sağır Sultan bile duydu Şu an F.Gülende Beni İsrail Yahudi Terörist Devletini Oterite olarak tanıdığına göre bunlardan böyle absürt haber beklemek doğal. Zaten Burak Akbay Son Beni İsrail Yahudi Terörist Devletinin Ankara Büyükelçisi Gabi Levi Ziyaret ederken Medyaya Yakalanmıştı ne kadar samimi olduklarını fotoğraflara poz vererek ispatlamaya çalışmışlardı. Onun için Sözcü denen Paçavra da F.Gülen gibi Beni İsrail Yahudi Terörist Devletinin Ajanlığını Sözcülüğünü yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir