Anasayfa / GENEL / Sözcü hedef gösterdi AA saldırıya uğradı
sozcu-aa2

Sözcü hedef gösterdi AA saldırıya uğradı

Sözcü Gazetesi’nin Anadolu Ajansı’nı (AA) hedef gösteren manşetinin ardından bir grup, AA Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’ne saldırı düzenledi.


Sözcü gazetesinin AA’yı hedef alan asılsız iddialara dayanan ifadelerin bulunduğu kurumu, çalışanlarını hedef gösteren haberinin ardından AA Diyarbakır Bölge Müdürlüğü saldırıya uğradı.

Merkez Sur ilçesinde Diyarbakır Valiliği tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağını Dağkapı Meydanı’nda protesto eden 500 kişilik grubun eylemini görüntülemeye giden AA kameramanı büro çıkışında, gruptaki şahıslardan bazılarının sözlü saldırısına maruz kaldı.

AA kameramanını aralarına alan kişiler 5 dakika süreyle, “DAEŞ’in Ajansı”, “Hepinizi tanıyoruz, burayı bombalayacağız” gibi tehdit, hakaret ve ağır küfürler savurdu.

– Saldırı güvenlik kamerasına yansıdı

Kameramana yapılan saldırı anı, kurumun güvenlik kamerasında detaylı olarak yer aldı.

Bina önünde bekleyen saldırganların AA kameramanına binadan çıkar çıkmaz sözlü tacizde bulunup el kol haraketleri yaparak tehdit, küfür ve hakaret ettiği görülüyor.

Saldırı öncesi gruptaki bir kişinin ise sürekli binayı gözetlemesi dikkati çekiyor.

– Sözcü’nün iddialarını CHP’li milletvekilleri soru önergesi yaptı

Sözcü Gazetesi’nin dün “Atatürk’ün kurduğu ajans, AKP’nin elinde bu hale geldi” manşetiyle yayımlanan haberinde, Anadolu Ajansı’nın “Yeni Nesil Habercilik Eğitimi” çerçevesinde yaptığı mülakatla ilgili olarak asılsız iddialara yer vermiş ve bu asılsız iddiaları Anadolu Ajansı’nın bilgisine başvurmadan yayınlamıştı.

Haberde ayrıca kurum ve kurum yöneticilerine yönelik çeşitli iftiralar yer almıştı. Türkiye’nin en köklü kurumları arasında yer alan Anadolu Ajansı’nın, asılsız iddialarla yıpratılmasına yönelik Sözcü gazetesindeki mesnetsiz haberin ardından CHP milletvekilleri de soru önergeleri vererek, bu yıpratma ve hedef gösterme kampanyasına destek olmuştu.

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

1 Yorum yapıldı

  1. Aydın doğan ın tetkçisi sözcü! bu gazetenin asıl sahibi aydın doğandır künyesinde yazan isimler sadece birer kamuflajın malzemesidirler. Sözcü aydın doğanın tedavülden kalkmış, prostatlı moruk tetikçilerinin jilet olmaya çekildiği tersanedir.Anadolu ajansı gibi 95 yıllık köklü bir habercilik geleneğinden gelen saygın bir kurumu ağzına alacak en son paçavra bile olamaz Aydın doğan terörününün sözcüsü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir