Anasayfa / GENEL / Soysuzlar bu manşeti batan Lufthansa için atmıyorlar!
odatv1

Soysuzlar bu manşeti batan Lufthansa için atmıyorlar!

Alman hava yolu şirketi Lufthansa büyük kriz yaşıyor. Pilotların grevi nedeniyle iptal edilen toplam 4 bin 461 uçuşun 525 bin yolcuyu etkilediği bildirildi. Alman havayolu şirketi böylesine bataktayken, THY hakkında en ufak olumsuz gelişmeyi abartan Doğan medyasının Lufthansa için o tavrı göstermemesi dikkat çekici. Daha da dikkat çekici olanı Oda TV gibi sözde ulusalcı görünen odakların THY batsın diye aşağılıkça bir yayın yapmaları. Oda TV gibi bir site Türkiye aleyhinde olabilecek her gelişmeyi köpürtürken, mesela Alman havayolu şirketine aynı tavrı göstermeleleri şeref, haysiyet, gazetecilik, ülke sevgisi adına nerede durduklarını da gösteriyor.

odatv1

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, pilotların grevi nedeniyle salı ve çarşamba günleri için planlanan bin 706 uçuşun iptal edildiğini duyurdu. Grev nedeniyle iptal edilen toplam 4 bin 461 uçuşun 525 bin yolcuyu etkilediği bildirildi.

Alman hava yolu şirketi Lufthansa’dan yapılan açıklamada, Vereinigung Cockpit (VC) sendikasına bağlı pilotların grevi nedeniyle 29 Kasım Salı yapılması planlanan 3 bin kısa mesafeli uçuştan 816’sının ve 30 Kasım Çarşamba için planlanan 3 bin kısa ve uzun mesafeli uçuştan da 890’ının gerçekleştirilemeyeceği belirtildi.

İptal edilen uçuşlardan toplam yaklaşık 180 bin yolcunun etkileneceği ifade edilen açıklamada, Lufthansa grubuna bağlı Germanwings, Eurowings, Air Dolomiti, SWISS, Avusturya Havayolları, Air Dolomiti ve Brüksel Havayolları şirketlerinin grevden etkilenmeyeceği ve Lufthansa Kargo pilotlarının da greve katılmayacağı kaydedildi.

Açıklamada, geçen hafta çarşamba günü başlatılan grevlerle şimdiye kadar toplam 4 bin 461 uçuşun iptal edildiği, bu iptallerden 525 bin yolcunun etkilendiği bildirildi. Sendika, Lufthansa’dan geriye dönük olarak son 5 yılı da kapsayan yılda ortalama yüzde 3,66 ücret artışı talep ediyor. VC’den daha önce yapılan açıklamada, pilotların ücret artışı konusunda Lufthansa ile yapılan görüşmelerin başarısızlıkla sonuçlandığı kaydedilmişti.

MEDYAGUNDEM

thy

THY’den müthiş bir formül daha

Türk Hava Yolları’nın (THY) ücretsiz konaklama hizmeti ‘Stopover’ (duraklama) projesi hayata geçti. İlk olarak Pakistan …

thy

THY kumpası bozacak

THY, ABD ve İngiltere’nin güvenlik bahanesiyle getirdiği elektronik cihaz yasağına karşı atağa geçti. Uçaklarda, Wi-Fi …

cum2

Alman köpeği bu gazete Türkiye’de çıkıyor

Atatürk’ün gazetesi olmakla övünen Cumhuriyet, Türkiye’nin sahip olduğu hemen her değere düşmanlık ediyor. ABD ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir