Anasayfa / GENEL / Sosyal medya bu fotoğrafı konuşuyor!
1453

Sosyal medya bu fotoğrafı konuşuyor!

Dün gece Kadıköy’de çekilen bu fotoğraf sosyal medyada günün en çok konuşulan konularından oldu.

Gezi olaylarını sürdürmek isteyen provokatörler Hatay’da binadan düşerek hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ı bahane ederek Kadıköy’de sokakları işgal edip polisle çatıştılar.

“Zulüm 1453’te başladı”

Taksim Gezi olayları sırasında duvarlara ve işyerlerine küfürlü sloganlar yazan provokatörlerin Kadıköy’de yazdıkları bir söz dikkat çekti.

Bir duvara yazılan “Zulüm 1453’te başladı” sözü Gezi’cilerin amacının sadece AK Parti hükümeti olmadığını sorunun çok daha derinlerde olduğunu gösterdi.

1453-kadikoy

Nasıl bir zihnin ürünü?

Bu sloganı yazanın tarih ve ‘fetih’ algısında problem olan ve kendisini, aslını inkar eden bir ‘Müslüman Türkiyeli’ olması nefretin ne kadar derinde olduğunu göstermesi bakımından dikkat çekici.

Sloganı yazan gayrimüslim bir Türkiyeli ise zulmün aslında 1453’te İstanbul’un fethi ile başlamadığını gayet iyi bilmesi gerekir. ‘Osmanlı barışı’nı bilmeyen bir aklın tehcir kanunu çıkaran İttihat ve Terakki zihniyeti ve onun devamı olan; mübadele, Varlık Vergisi, 6-7 Eylül olaylarının müsebbibi Kemalist cumhuriyetin bekçileriyle yan yana olması da ancak katiline aşık kurban ifadesiyle açıklanabilir. (HABER 10)

MEDYAGUNDEM

kk1

Takozlar odası kaos kokusunu aldı!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nden Gezi ayaklanması öncesinde olduğu gibi üyelerine sözde adalet yürüyüşüne …

banu

2. Gezi diye Batı’daki efendilerine yaltaklanıyor!

Referandum sonrası sokağa çıkan Banu Güven, eylemcilerin Gezi olaylarının yeniden çıkabileceğini düşündüğünü söyledi. 16 Nisan’da …

kartal2

2. Gezi demiyorlar mı bir gülmek geliyor!

Türkiye referandumda kararını ‘evet’ten yana kullandı. Ama bunu hala kabul edemeyenler var. 16 Nisan günü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir