Anasayfa / GENEL / Şok şok; Sözcü’den Erdoğan’ın başkanlığına halktan rekor destek haberi!
sozcu-bas3

Şok şok; Sözcü’den Erdoğan’ın başkanlığına halktan rekor destek haberi!

Sözcü gazetesinin internet sitesinin attığı başlık aynen şöyle: “Halk ‘Anayasa değişsin başkanlık sistemi gelsin’ dedi”,  “Uçak düştü Erdoğan’a destek tavan yaptı”. Sözcü’nün sık sık anketlerini yayınladığı ve Erdoğan karşıtı Gezici firmasının son anketine göre halk başkanlık sistemini istiyor ve Erdoğan’a rekor düzeyde destek veriyor. İşte Sözcü’deki şaşırtan haber…


Düşürülen Rus uçağının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan halk desteği rekor seviyede arttı.

Gezici Araştırma Şirketi, sınırı ihlal ettiği için düşürülen Rus uçağının ardından yaşanan kriz sonrası yaptığı ilk kamuoyu araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre uçak krizi sonrası Başkanlık sistemine olan destek rekor düzeyde arttı. Vatandaş “Rus uçağının düşürülmesini ‘doğru’ bulurken, yeni Anayasa hakkındaki görüşler de değişti.

Gezici Araştırma Şirketi tarafından; 16 il ve 26 ilçede 18 yaş ve üstü seçmen nüfusunu temsil eden, yaklaşık yarısı kadın olmak üzere toplam 1.264 katılımcı üzerinde yapılan araştırmada çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

gezici-bas1

BAŞKANLIK SİSTEMİNE DESTEK!

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bahsettiği başkanlık sistemini destekliyor musunuz?” sorusuna % 53,5 oranında evet yanıtı gelirken, ankete katılanların % 40,2’i de ‘hayır’ dedi. Başkanlık sistemine AKP seçmeninden sonra en büyük desteği MHP seçmeninin verdiği gözlendi. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri öncesinde Başkanlık sistemine desteğin % 32 – 35 civarında olduğu hatırlatılan araştırmada rakamlar arasındaki büyük fark dikkat çekti.

gezici-bas2

“RUS UÇAĞININ DÜŞÜRÜLMESİ DOĞRU”

Katılımcıların yüzde 91′i “Rus uçağı Türkiye’nin sınırını ihlal etmesi sonucunda angajman kuralları gereğince vuruldu, Rus uçağının düşürmesini doğru buluyor musunuz?” şeklindeki bir soruya ise ‘evet’ yanıtını verdi.

gezici-bas3

ERDOĞAN’A DESTEK TAVAN YAPTI

1 Kasım seçimleri sonrasında CHP ve MHP seçmeninden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ciddi destek geldi. CHP’lilerin % 67’si ve MHP seçmenin % 88’i Erdoğan’nın Türkiye açısından süreci iyi yönettiğini savundu.

Araştırma sonucuna ilişkin konuşan Murat Gezici; “Rusya krizi Türkiye halkını birleştirici bir kriz haline getirdi, Farklı siyasi parti seçmenlerinin ortak noktada buluşturdu ve Sn. Erdoğan’a ve Cumhurbaşkanlığı bakamına destek artı. Ülkenin en güvenilir kurumları arasında Cumhurbaşkanlığı TSK’dan sonra 2. sırada yer aldı” dedi.

 

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

sozcu

FETÖ’nün Sözcü’sü savunurken suçüstü oldu!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Sözcü savunma yaparken suçüstü oldu!” başlıklı yazısı şöyle… Bilmiyorum daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir