Anasayfa / GENEL / PKK cami yaktı Aydın Doğan medyası yine “PKK yaptı” demedi
dogan-sur

PKK cami yaktı Aydın Doğan medyası yine “PKK yaptı” demedi

Diyarbakır Sur’da tarihi Kurşunlu Camii PKK terör örgütü tarafından yakıldı, haberi Aydın Doğan’ın CNN Türk’ü cami kendi kendine yanmış gibi verdi, Hürriyet de manşetinden “PKK yaptı” demedi.


MEDYAGUNDEM.COM- Haberi Anadolu Ajansı “Sur’da tarihi camiye terör saldırısı” diye servis etmesine, CNN Türk’ün internet sitesi haberi Anadolu Ajansı’nı kaynak göstermesine rağmen, haber “Diyarbakır Sur’daki çatışmalarda tarihi camide yangın çıktı” başlığıyla PKK terör örgütünün tarihi camiyi yaktığı detayı gizlenerek sunuldu.

cnnturk.surpng

cnnturk-sur2

Haberin spotunda da “Diyarbakır Sur’da devam eden çatışmalarda bir tarihi mekan daha zarar gördü. Kentteki ilk Osmanlı eseri olan Kurşunlu Cami olarak anılan Fatihpaşa Camisi’nde iddiaya göre el yapımı bir patlayıcı nedeniyle yangın çıktı.” denilerek sanki camiyi polis yakmış gibi de bir kılçık atıldı.

Haberin detaylarında “Anadolu Ajansı’nın haberine göre, yangın PKK’lılarca atılan el yapımı bir patlayıcı nedeniyle çıktı ve kısa sürede büyüdü” denilmesine rağmen, PKK’nın camiyi yaktığı detayı ısrarla gizlendi.

HÜRRİYET DE MANŞETTE PKK DETAYINI GİZLEDİ

Hurriyet.com.tr de PKK’nın cami yakması gibi haberin en önemli detayını gizleyerek, “Tarihi camide yangın” başlığını atarak PKK’yı korudu.

sur-hurriyet

Bir kez daha anlaşıldı ki Aydın Doğan medyasının her köşesi ya paralel ya da PKK sevici militanlarla doldurulmuş durumda.

sur-cami7

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir