Anasayfa / ANALİZ / Siz hangi fitne odağısınız?
rusen-aslı

Siz hangi fitne odağısınız?

MEDYAGÜNDEM- Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş, bugün İmralı sürecine dair yazısında, “İmralı’da Abdullah Öcalan’la müzakereler başlıyor, Diyarbakır neredeyse karalar bağlamış durumda.” diyerek, BDP ve PKK cephesinin İmralı’da Öcalan ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan arasında ne konuşulduğundan bihaber olduğunu iddia etti.

BDP ve PKK cephesinin tepkilerini yansıttığını öne süren Aydıntaşbaş, referans olarak da, BDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın, “İmralı’da tarafımıza verilen ya da KCK’ya iletilmiş bir yol haritası ya da takvimlendirilmiş bir program yoktur” sözlerini gösterdi.

Milliyet yazarının iddiasına göre, Öcalan İmralı’ya kendisiyle görüşmeye gelen Ahmet Türk ve Ayla Akat’a da bilgi vermemiş. Aydıntaşbaş, “Evet, Hakan Fidan ve Öcalan arasındaki temaslar, oldukça kapsamlı. Ancak Öcalan, neler konuşulduğunu Ahmet Türk ve Ayla Akat’la paylaşmış değil. Belli ki bu durum, hem Kandil, hem de BDP içinde bir ‘huzursuzluk’ konusu…” diye yazmış.

BİR HAFTA ÖNCE DE RUŞEN ÇAKIR YAZDI

Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş’ın yeni barış sürecini bir anlamda “sabote edecek” tavrının aynısını bir hafta önce de Vatan’da Ruşen Çakır göstermişti.

Ruşen Çakır deyince akla gelen ilk şeyin “sinsilik” olduğunu bildiğimizden, “Devlet Öcalan’ı kullanıp atacak mı?” başlıklı yazısında da o bildik hinlik ve sinsiliği dikkat çekiciydi.

Çakır da bugün Aydıntaşbaş’la aynı yerden besleniyor izlenimi yaratırcasına, “Kürt kamuoyunun ‘yeni İmralı süreci’ne daha kuşkucu yaklaştığını görüyoruz. Bir yanda Öcalan’a şaşırtıcı bir şekilde bağlı olup diğer yandan onun devlet tarafından kandırılması, aldatılması ihtimalinden ürkmek ilk bakışta çelişkili gelebilir ama bu duygu Kürtler arasında çok yaygın.” diye yazdı.

Bir hafta önce “Kürt kamuoyu rahatsız, Öcalan kandırılabilir” diyen Ruşen Çakır’la paralel biçimde bugün Aydıntaşbaş, “Öcalan bilgi paylaşmıyor, BDP ve PKK rahatsız” dedi.

CIA ve Neo-conlarla irtibatlı Jamestown Vakfı’nda cemaate sızmış  “derin damar tetikçisi” Emre Uslu ile birlikte “rol alan” Ruşen Çakır ve Milliyet’in sıkı Neo-con kaynakları olan “derin yazarı” Aydıntaşbaş, Kürt sorunuda Emre Uslugil’le aynı dalga boyunda ama başka bir fitne operasyonu peşindeler sanki.

rusen-uslu

Öcalan’ı BDP ve PKK nezdinde güvenilmez göstererek, aslında barış sürecindeki rolüne yönelik bir “infaz” yapılıyor. Bu tam da derin PKK”nın istediği bir durum.

Sonuç itibariyle “Kürt kamuoyundan yana” görünen Ruşen Çakır ve Aydıntaşbaş’ın aslında hangi amaca hizmet ettiklerinin farkında olduğumuzu not edelim.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

asli1

Kimliği Türk aklı fikri terörist!

Aslı Aydıntaşbaş, yine haddini aştı. YPG kontrolündeki Afrin bölgesine operasyon başlatan TSK’yı işgalci olarak gösterdi. …

asli-biden

Muhalif Aslı bile hile mile yok diyor bak CHP!

CHP Fetullahçı terör örgütünün aklıyla Gezici provokatörlerle birlikte seçimlerin meşru olmadığı yalanına sarılıp çamur siyaseti …

asli-aydintasbas

Vatan hainine bakın Türkiye’yi batırın diye yalvarıyor

Washington Post’a yazan Aslı Aydıntaşbaş, Avrupa’nın ekonomik baskılarla Erdoğan’ı yolundan çevirebileceğini söyledi. Gazeteci Aslı Aydıntaşbaş, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir