Anasayfa / GENEL / Şişli’deki kavgayla ortaya saçılan kirli çamaşırlar!
sarigul2

Şişli’deki kavgayla ortaya saçılan kirli çamaşırlar!

Mustafa Sarıgül’ün Şişli Belediyesi’nin başındayken kumarhaneler kralı Sudi Özkan’a belediyenin ihalelerini vererek onu batmaktan kurtardığı ortaya çıktı. İhalenin usulsüzce verildiğini fark eden Hayri İnönü ihaleyi iptal etti.


Şişli Belediyesi’nde iki kez iptal olan “Konaklamalı Gezi” ihalesine belediye yetkilileri ara formül buldu. Bütün ihalelerde ‘Şişli’ye 70 kilometre mesafede ve sahil kenarında olması’ şartı koşuldu. Yapılan bütün ‘konaklamalı gezi’ ihaleleri, kumarhaneler kralı Sudi Özkan’ın Kumburgaz’daki 5 yıldızlı Marin Princess Oteli’ni işaret etti.

ŞARTNAMEYE 70 KM ŞARTI

Şişli Belediyesi Mustafa Sarıgül döneminde maddi olarak zor durumda olan bir otelin imdadına adeta hızır gibi yetişmiş. Kumarhaneler kralı Sudi Özkan’ın Kumburgaz’daki oteline 2010 yılından bu zamana kadar yaklaşık 18 milyon liralık ihale verdiği ortaya çıktı. İhalenin şartnamesine konaklama yapılacak otelin beş yıldızlı, deniz kenarında olması ve Şişli’ye en fazla 70 km. uzaklıkta bir konumda bulunması şartı eklendi.

İNÖNÜ İHALEYİ İPTAL ETTİ

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve Sarıgül Ailesi arasındaki kavga dozunun iyiden iyiye arttığı bir döneme denk gelen ihale, işin niteliği gerekçe gösterilerek iptal edildi.

DEVREYE KENT-YOL GİRDİ

Bu gelişmeler Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül döneminde defalarca yapılan bir etkinliğe İnönü döneminde vize çıkmadığı şeklinde algılandı. Konaklamalı etkinliklere bu kez belediye iştiraki firma Kent-Yol adlı firma da dahil oldu. İhale payından 20 milyon TL’lik bir pay alan Okyanus adlı firmanın, kamu yönetimlerinden sadece Şişli Belediyesi’nden ihaleler almış olması, ciddi bir rant trafiğini ortaya çıkardı.

BELEDİYE KUMBURGAZ’DA ŞUBE AÇTI

İhalelerin peş peşe iptal edilmesinin ardından (21F) maddesi üzerinden aynı organizasyonla alakalı üçüncü kez ihaleye çıkan ihaleye Şişli Belediyesi bu defa belediye iştiraki firma Kent-Yol üzerinden hizmet almayı tercih etti. Yönetim Kurulu üyelerinin Mustafa Sarıgül’e yakın isimlerden oluşturduğu belediye iştiraki firma ilk önce Kumburgaz’da bir şube açtı.

KIŞ MEVSİMİNDE DENİZ TERCİHİ ŞÜPHE UYANDIRDI

2014/172188 no’lu ihaleye sadece belediye iştiraki Kent-Yol adlı firma davet edilirken, pazarlık usulü gerçekleştirilen ihale 138 bin 600 TL’ye bırakıldı. Hava sıcaklığının 7 dereceye düştüğü 19-21 Aralık 2014 tarihleri arasında deniz kenarındaki bir otelin neden tercih edildiği sorusu şüpheleri artırdı. Kent-Yol firmasının aldığı 32 ihalenin toplam bedeli ise 210 milyon TL.
(ERCAN ÖZTÜRK/AKŞAM)

MEDYAGUNDEM

sisli6

Terör mitingine CHP’nin araçlarıyla insan taşıdılar

HDP’nin FETÖ ve PKK mücadelesine karşı gerçekleştirdiği ve CHP’nin de katıldığı mitinge tepkiler devam ediyor. …

rant2

CHP’nin en iyi bildiği iş götürmek!

Erzurum’un Çat ilçesinin CHP’li belediye başkanı Arif Hikmet Kılıç’a ait olan İstanbul Şişli’deki kafeye 16 …

eren-gunes3

CHP’li hain 2 milyon dolarlık FETÖ tetikçisi çıktı!

CHP’li Eren Erdem’in, Karşı Gazetesi’nin finansmanı için FETÖ talimatıyla toplanan 2 milyon doları eski belediye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir