Anasayfa / GENEL / Sıra Ekrem Dumanlı’da!
ekrem

Sıra Ekrem Dumanlı’da!

Zaman gazetesinin eski yayın yönetmeni Hüseyin Gülerce, Gülen için “Aynı bedende iki insan var” deyince hocanın gazabına uğradı. Gülerce’ye dava açılmasının ardından “Sıra Ekrem Dumanlı’ya geldi” yorumları yapıldı.

Zaman gazetesinin eski yayın yönetmeni ve yazarı Hüseyin Gülerce de Fethullah Gülen ile davalık oldu. Gülen, geçen hafta sonu Gülerce’nin verdiği bir röportajda Gülen için “Şimdi geldiğim noktada aynı bedende iki insan olduğunu düşünüyorum. Birisi benim çok sevdiğim, saydığım bir insan. Bir de bu insanla aynı bedende yer alan, sadece ve sadece kendi kafasındaki Türkiye’ye ulaşabilmek için ne lazım geliyorsa yapabilen, ölçü tanımayan bir insan. Birisi için canınızı verebilirsiniz. Diğeriyse sizi ürkütüyor” ifadelerini kullanmıştı. 17 Aralık sürecinden beri gazetecilere yüzlerce dava açan Gülen’in Twitter hesabından “H. Gülerce’nin iftiralarını mahkemelerde ispata davet edeceğiz. Bu yaşa gelmiş biriyle mahkemede hesaplaşmak çok ağır gelse de!” mesajı yayınlandı.

BELGELERİ VAR

Zamanında Yalova’daki evini satıp cemaate bağışlayan Hüseyin Gülerce ise hocanın dava hamlesi karşısında yine Twitter’dan cevap verdi. Gülerce, “Hayatımda kimseye iftira atmadım. Elimde somut bilgi, belge olmadan kimseye isnatta bulunmamaya çalıştım. Mahkemede hesaplaşmak en doğrusu. Hakikat aşkına hesaplaşmak bana ağır gelmez. 65 olan yaşımı, bahane etmek de ayıp olmuş. Mahkemedeki hesaplaşma, kime ağır gelir bilemeyiz” diyerek, cemaatin kirli çamaşırlarını belgeleriyle ortaya koyacağını iddia etti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından “Hocanın sırlarını tek tek anlatan masörü Pensilvanya’ya götüren Ekrem Dumanlı da kendisine dikkat etsin. Fethullah Gülen can yoldaşı Gülerce’ye dava açtıktan sonra sıra ona da gelir” yorumları yapıldı.

(TAKVİM)

 

MEDYAGUNDEM

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

ekremd2

Ekrem itini göz göre göre kaçırtmışlar!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firari Ekrem Dumanlı’nın da arasında bulunduğu 13 şüpheliyi takip etmesi için İstanbul …

feto3

FETÖ’nün tabanı da tavanı kadar hain!

Uzun süre Fethullah Gülen’in yakın çevresinde bulunan ancak 17-25 Aralık kumpası sürecinde örgüt ile bağlarını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir