Anasayfa / ANALİZ / Sen git önce “de-da”yı ayrı yazmasını öğren Aslı!
asli

Sen git önce “de-da”yı ayrı yazmasını öğren Aslı!

Türk medyasındaki “Neo-con” kalemlerden, paralel örgütle pek bir “sırnaşık” yazar Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş’ın daha bağlaç olan “de” ve “da” ile “ek” olanı  birbirinden ayıramadığı ortaya çıktı.


MEDYAGUNDEM.COM- Türk medyasındaki “şahin” ve “provokatif” kalemlerden paralel örgütün pek hazzettiği Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş, bugünkü yazısına “Ak Parti’de düşüyor ama…” başlığını attı. Ancak başlıkta ciddi bir Türkçe imla hatası yaptı.

“Ak Parti’de” kelimesinde “de” bağlaçtı ve ayrı yazılması gerekiyordu, Aydıntaşbaş “de”yi ek gibi kullanınca ortaya böyle bir rezillik çıktı.

asli1

 

MEDYAGUNDEM

asli1

Kimliği Türk aklı fikri terörist!

Aslı Aydıntaşbaş, yine haddini aştı. YPG kontrolündeki Afrin bölgesine operasyon başlatan TSK’yı işgalci olarak gösterdi. …

asli-biden

Muhalif Aslı bile hile mile yok diyor bak CHP!

CHP Fetullahçı terör örgütünün aklıyla Gezici provokatörlerle birlikte seçimlerin meşru olmadığı yalanına sarılıp çamur siyaseti …

asli-aydintasbas

Vatan hainine bakın Türkiye’yi batırın diye yalvarıyor

Washington Post’a yazan Aslı Aydıntaşbaş, Avrupa’nın ekonomik baskılarla Erdoğan’ı yolundan çevirebileceğini söyledi. Gazeteci Aslı Aydıntaşbaş, …

2 Yorumlar

 1. Asıl mesleğinin gazetecilik olmadığını biran unutup kendinden geçtiği, haletiruhiyesinin gerçek kimliğinin tezahürlerini ortaya koymasından kaynaklanan arıza sonucu böyle bir yanlışa düştüğünü tahmin ediyorum.
  Aslı Aydıntaşbaş’ın geçmişine ufaktan bir göz atıyım dedim, vay demez olaydım; meğerse Amberin Zaman, şu bu…gibi ajan olduğu ortaya çıktı.
  Aslı Aydıntaşbaş’la ilgili şu kısa bilgileri okuyunca sizde ayanı kanaate varacağınızı tahmin ediyorum. Açık açık, gizlisi saklısı yook! Adamların korkusu da yoook! Ne güzel! Ne hikmetse Aydın Doğan’ın etrafı bu tiplerden geçilmiyor. Bazen Gazetelerin Tv’lerin Aydın Doğan’ın olmadığına, bu herifin orada çaycı-odacı gibi bir şey olduğuan iyicene kanaat getiriyorum.

  Makaleye göz atalım;
  Aslı Aydıntaşbaş gerçekten gazeteci mi? değil mi? Diye soruyordu haklı olarak.. Şimdi gelelim Aslı’nın aslında ne is yaptığına..
  Merkezi Washington’da bulunan Batı Politiak Merkezinin (Western Policy Center) 3 Eylül 2002 tarihinde yaptığı açıklamada, analiz timine katılan yeni üyelerine bakin nasıl tanıtıyor aynen aktarıyorum:
  Bay Andrew Apostoluo, tarihçi ve orta Asya konularında uzman, bayan Aslı Aydıntaşbaş, Türkiye ve Ortadoğu yöre analisti ve yarbay (e, b. d.k. k.) Steve Williams, pentagon ve doğu Akdeniz konularında uzman.
  İsterseniz western policy center isimli merkezin Amerika’da ne işler ile uğraştığına bir göz atalım. Bu merkezin Görev Tanımı (missin Statement) bölümünde şöyle deniliyor: Western Policy Center (Batı Politika Merkezi) birleşik devletleri jeostratejik ilgisini ve batılı değer ve kurumları, Avrupa’nın güneydoğusundan, doğu Akdeniz’de güney balkanlarda ve etraf bölgelerde araştırmalar yaparak, eğitim, politik, analiz ve toplum programlaması yaparak ölümcül önem taşıyan politika, ekonomi, ve güvenlik gibi konuları gündemde tutan Washington merkezli bir diş politika organizasyonudur.
  Bu merkez misyonunu söyle tanımlar:
  *Amerika’nın üst düzey yöneticilerinin, ordusunun, ve kongre liderlerinin bölgedeki yabancı politika konularıyla angajmanını sağlar.
  *mevki kağıtlarını ve politika tavsiyelerini formüle eder.
  *genel ve özel forumlar düzenler (politikacılara, hukukçulara, askeri memurlara, yabancı memurlara…)bireyler, organizasyonlar ve kuruluşlar arasında kişisel diyalogları düzeltir yoluna koyar.
  *orijinal yazılar, sunumlar ve analizler, ülke raporları gibi ulusal ve uluslararası okuyucusu olan yayınlar çıkarır.
  *bölgedeki özel ilgi alanlarına sahip kişiler ve organizasyon ve kuruluşlara birebir diyalog kurma sansı tanır.
  Bu merkez ayni zamanda Amerikan diş politikasını şekillendirmede önemli bir rol oynuyor, mesela Yunanistan, Türkiye, Kıbrıs ve bati balkanlardaki diş ve gizli politikayı analiz ediyor.
  Batı Politika Merkezi müdürü John Sitilides, aralarında Aslı Aydıntaşbaş’ın da bulunduğu üç yeni tim üyesi için yaptığı konuşmada şöyle diyor: “Başarılı ve ileri derecede bilgili ve diş politika konularında profesyonel olan bu arkadaşlarımızla ortak caba gerektiren çalışmalarda bulunmak memnuniyet vericidir.”
  Sitilides konuşmasının devamında ise şunları söylüyor: “münhasıran ve müşterek olarak bay Apostoluo, bayan Aydıntaşbaş ve yarbay Williams, merkezimize muazzam bir bilgi, geniş bir yöresel tecrübenin ve sarih, katıksız yorum ve bilgilendirme katkısında bulunmak azmindedirler, bilahare, Amerika ve Avrupa’nın, doğu Akdeniz ve güney Balkan politikaları üzerindeki kamu tartışmaları seviyesinin de yükselmesi sağlanacaktır.
  Bayan Aslı Aydıntaşbaş, yöre uzmanı olup, Türkiye’nin iç ve diş politikası ile Ortadoğu’daki rolü üzerinde Irak ve Irak’taki muhalif akımlar üzerine çalışmaktadır. Azerbaycan, kuzey Irak, İsrail, Mısır ve doğu Akdeniz’in çeşitli yerlerindeki savaş ve önemli olayları muhabir olarak izlemiştir.
  Amerikan bati politika merkezi kendilerine katılan yeni üyelerinin maharetlerini böyle sıralarken Aslı’yı da yere göğe sığdıramıyor.
  Sözün özü, Aslı’nın Amerika’da bulunmasının nedeni gazetecilik değil bu kuruluş adına çalışan Türkiye ve Ortadoğu adına bilgi toplayan kişi olmasıdır.
  İlk aptallığı değil ki, Akif Beki ile sohbetlerini unutmayalım.

  • Güzel yazmişsin. Bir nefesde okudum. Senin kendine ait bir bloğun ya da sosyal medya hesabin varsa yazilarini takip etmek isterim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir