Anasayfa / ANALİZ / Sen bir yalancısın Ahmet Altan!
altan-yalan2

Sen bir yalancısın Ahmet Altan!

MEDYAGÜNDEM- Neredeyse her gün Ahmet Altan’ın doğruları yazmadığını, kirli bir operasyon yürüttüğünü, karanlık odakların kendisine verdiği taşeronluk görevini bir “tetikçi” gibi yerine getirdiğini ortaya koyan haberler yayınlıyoruz.

İşte biri daha…

Taraf’ta Ahmet Altan’ın gerçekleri ve doğruları yazmadığını, “kirli gazetecilik” yaptığını, vicdansızca davrandığını sergileyen bir yazısı daha…

“AKP’liler bir dinleyin” başlıklı yazısında Altan bugün, “Muhafazakâr kesim, Başbakan Erdoğan’ın bütün devleti kontrolü altına aldığına inandığından beri devletin her birimine yönelik eleştiriyi AKP’ye yapılmış bir saldırı olarak görüyor. AKP medyasının orduyla ilgili olaylara üç yıl önce verdiği tepkiyle bugün verdiği tepki arasındaki fark sadece ilkesiz olmalarından kaynaklanmıyor, devleti korurken ‘kendi devletlerini’ ve kendi iktidarlarını koruduklarına inanmalarından da kaynaklanıyor.” diye yazdı.

Altan son Bingöl katliamından hareketle şöyle sorular sordu:

“Önceki gün silahsız askerleri sivil otobüslerle yola çıkarıp PKK’ya haber uçuranlar, yolun denetimini doğru dürüst yapmayanlar, düz ovada PKK’lıların gelişini de gidişini de görmeyenler, AKP’nin devleti mi?

Bingöl’deki şu son olayda yaşanan tuhaflıklar hiç dikkatinizi çekmiyor mu?

PKK’ya istihbaratın nasıl gittiğini merak etmiyor musunuz?

Pusuya yatan PKK’lıların hiç fark edilmemesi zihninizde bir soru işareti yaratmıyor mu?

Saldırı sırasında, otobüsleri koruduğu söylenen zırhlı araçların hiç ateş açmaması, olay yerinden uzaklaşması sizi hiç düşündürmüyor mu?

Saldırıdan sonra PKK’lıların düz ovada nasıl rahatça kayıplara karıştıklarını hiç sorgulamıyor musunuz?

Askerî vesayet döneminde bu tür davranışları, bunların ‘AKP’yi devirmek için olduğuna’ inanarak eleştirirdiniz, bugün bu davranışların amacının ne olduğunu düşünüyorsunuz peki?”

PEKİ BU KANITLAR NE ALTAN?

“Askerlerin onar yirmişer ölmesini sessizce izleyip, bunun tartışılmasını engellemeye uğraşmak, sonunda sizin iktidarınızı yerle yeksan eder.” diye yazan Altan’ı yalanlayan, iki örnek vereceğiz şimdi.

“Bingöl saldırısında çok büyük ihanet var, sorumlu kimse kafası koparılmalıdır” diyerek dün ses getiren açıklamayı yapan kimdi?

Bir Ak Partili…

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, dün çıktığı bir canlı yayında Altan’ın doğruları yazmadığını kanıtlayan şu sözleri sarfetti:

“O çocukları hiçbir güvenlik tedbiri almadan o yola göndermek nasıl bir aymazlıktır. Anlaşılıyor ki PKK, o konvoyun oradan geçeceği konusunda bilgi sahibi. Bir istihbarat var. Bu istihbarat TSK içinden mi, emniyet içinden mi, MİT içinden mi?

Askerleri taşıyan konvoydaki zırhlı araçlar olaya müdahale etmemiş, ateş açmamış. Bingöl saldırısında bana göre büyük bir ihanet var. 33 erin öldürüldüğü olayda da bu olayda da PKK ile istihbarat paylaşarak bir ihanet belirtisi var. 33 erin şehit edildiği eylem çözüm arayışlarını sabote etmeye yönelikti. Bu eylem de çözüm sürecini akamete uğratmaya yönelik, şiddeti arttırıcı etki yaratması için yapılan bir eylem.

TSK’nın terörle mücadele konseptinin doğru olmadığını düşünüyorum. Mücadelede istihbarat zaafiyeti var. İstihbarat kuruluşlarını tek çatı altında toplayacak yeni bir yapılanmanın yolu açılmalı.

Her olaydan siyasi iktidarı sorumlu tutma alışkanlığı var. Şehit cenazelerinde küfür duyan, hakarete uğrayan, kafasına pet şişe fırlatılan benim. O karakolda nöbet tutması gereken ben miyim, Afyon’da mühimmatı sayması gereken ben miyim? Siz bir emniyet müdürünün ya da generalin kafasına pet şişe atıldığını gördünüz mü? Burada hükümeti yıpratmaya yönelik bir tezgah var. Bu işin üzerine gidilmelidir ve kim olursa olsun kafası koparılmalıdır. Vali olur, emniyet müdürü olur, komutan olur… Bunun bedeli ödetilmelidir.”

BULUT DA İSTİFA DEDİ

Yiğit Bulut dün genel yayın yönetmeni olduğu 24 haber kanalında çıktı, askeri eleştirerek, “Onurunla gururunla bırak” dedi.

Yiğit Bulut, bugün Altan’ın köşesinde yazdıklarının birer yalan olduğunu da şu sözleeriyle kanıtlamıştı:

“Sen o koltukta oturduğun sürece askerler ölüyor. İşi bilmiyorsan, çarpışmayı bilmiyorsan o bölgeden kalkıp gideceksin. Bakın bu çok samimi bir çağrıdır. Bırak bilen biri gelsin. Arkada kurmay albay var. O işi biliyor. Bırak sen 4 sene daha general olacağım, 4 sene daha hanımla fors atacağım diye orada canlara mal olma. Onurunla gururunla yapamıyorsan bırak.”

Bugüne kadar Türkiye’de istifa eden general görmediğini de sözlerine ekleyen Bulut, “Bu 10 askerin ölümüyle ilgili her kimse bugün istifa etmesi gerekir. Çünkü yaşananlar onun hatasıdır” yorumunda bulundu.

Bu iki yorum bile Ak Partililerin generalleri “bizim devlet” mantığıyla korumadıklarının delili.

Ahmet Altan’da zerre kadar onur varsa bugün yazdıklarını otur bir güzel yalar, özür diler ama kendisini adadığı kirli misyon vicdanını da gözünü de kör ettiğinden doğruları yazmamaya devam edeceğine kuşku yok.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

ozgur

Al sana kapak babasının kemiklerini sızlatan Nişantaşı bebesi!

Uğur Mumcu’nun oğlu olan gazeteci Özgür Mumcu, sosyal medya hesabından “Bir lider bin odasında bin …

fatih

Palavracı Altaylı’ya hesap sorun!

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, FETÖ soruşturmalarını yürüten bir savcının ‘Halen görevde olan 12 …

damatlar

FETÖ mücadelesi iki damadın arasına sıkıştı kaldı

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Bülent Arınç ve Kadir Topbaş’ın damatlarının tahliye edilmesinin FETÖ …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir