Anasayfa / GENEL / Efe Özal sadece A Haber’e konuştu!
efe-ahaber

Efe Özal sadece A Haber’e konuştu!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın mezarının açılmasına karar vermesinin ardından aileden itiraz geldi. Mezarın açılmaması için itiraz dilekçesi veren Turgut Özal’ın oğlu Efe Özal, A Haber canlı yayınına telefonla bağlanarak Can Okanar’ın sorularını yanıtladı. Mezarın açılmasının kendi inanç ve ilkelerine ters geldiğini dile getiren Özal, annesi ve ağabeyinin de bundan rahatsızlık duyduklarını belirtti. Mezar açılsa, bir şey bulunsa dahi şüphelerin yok olmayacağını söyleyen Efe Özal, kesinlikle bir ihmal olduğunu da ifade etti.

“MEZARIN AÇILMASI, İNANCIMA VE İLKELERİME TERS GELİYOR”

Benim itirazım çok basit ve temel bir içgüdü ile gelmiş bir itirazdır. İnancıma, bizim örf adetlerimize göre mezarın açılması, vefat edilmiş birisinin rahatsız edilmesi benim tüm temel ilkelerime ve inancıma çok ters geliyor. Hiç birimiz anne babamızın, yakınımızın mezarının açılmasını, rahatsız edilmesini istemeyiz. Bundan dolayı itirazımı yaptım. Ayrıca, burada yapılacak herhangi bir çalışmanın da bir fayda getireceğine çok inanmıyorum. Onun ötesinde vicdanen çok rahatsızlık çekiyorum. Hiç kimse böyle bir şey yaşamak istemez. Tamamen bundan dolayı itiraz ettim.

“ANNEM VE AĞABEYİM DE AÇILMASIN İSTİYOR”

Annemin ve ağabeyim de açılmasından rahatsızlık duyduklarını biliyorum, ama bu konuda itiraz edip etmeyeceklerini bilmiyorum. Ben kendilerine itiraz ettiğimi söyledim, açılmasından rahatsızlık duyduklarını da b,iliyorum. Ama bu konuda bir itirazları olur mu olmaz mı açıkçası bilmiyorum.

“ŞÜPHE HİÇ KİMSENİN KAFASINDAN ÇIKMAYACAK”

Tüm haber kanallarında son birkaç gündür çeşitli uzmanlar çıkıyor. Benim uzmanlık konum da değil, herkes farklı şeyler söylüyor. Bir şey bulunabilir ya da bir şey çıkmayabilir. Düz mantıkla baktığım vakit, hiçbir şey çıkmadı, şüphe hiçbir zaman insanların kafasından silinmeyecek. Bulunduğu vakit de, farz edin ki bir zehir bulundu, bulunan zehirden kaynaklı da bir yere varılamayacak. Sonuçta burada bir soruşturmada da yapılacaksa başka deliller, insanlarla konuşmalar veya başka şeylerle gidilmesi lazım.  Her şeyin ötesinde hiç birimizin vicdani olarak böyle bir şeyi isteyeceğimizi zannetmiyorum. Savcılığın da durumunu anlayabiliyorum. Ben böyle bir itirazda bulunmasaydım kendimi çok rahatsız hissederdim.

“BENDE DE ŞÜPHE VAR, İHMAL OLDUĞU KESİN”

Bende ve toplumun birçok kesiminde bir şüphe var. Bununla ilgili çok ciddi incelemeler de yapıldı. İncelemenin çok detayını bilmiyorum ama bende de bir şüphe var.  Şüphenin ötesinde, bir ihmalin olduğundan kesinlikle eminim. O günkü koşulları, o günkü olayları yaşadığımdan da biliyorum, ihmal kesin var. Onun dışında başka bir şey var mı? Onu bilmiyorum. Ama şüpheniz var mı derseniz, her zaman şüphe var. Ama ihmalin olduğu kesin. Onu söyleyebilirim.

 

MEDYAGUNDEM

orf

Bu da başörtülü kılığına giren Avusturya ajanı

Avusturya’da yeni bir skandala imza atıldı. Ülkenin devlet televizyonu ORF, Türkiye konulu bir konferansa spikerini …

erkan

Terörü eleştirene RTÜK cezası!

RTÜK yine aHaber’i hedef aldı. İki yayından dolayı kanala 121 bin 639 lira ceza kesildi. …

kamyon5

Kamyondaki şok detay!

Fransa’da dün gece bir kamyonla gerçekleştirilen ve 84 kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan saldırıda çok …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir