Anasayfa / GENEL / Selo’yu gazlayan ihanet medyasının sansürlediği haber
miting2

Selo’yu gazlayan ihanet medyasının sansürlediği haber

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın mitingi için Van Büyükşehir Belediyesi işçilere tehdit içerikli bir mesaj gönderdi. Miting sonrası ise Van sokakları karıştı. Selo ve HDP’yi gazlayan ihanet medyasında ise bu habere tek kelime yer verilmedi.


Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Van’da partisinin mitinginde konuştu. Mitinge katılımın az olması üzerine Van Büyükşehir Belediyesi işçilere tehdit içerikli bir mesaj gönderdi.

“Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş’ın mitingine katılım zorunludur” diye başlayan mesajda “Derhal eşiniz ve çocuklarınız ile mitinge katılım sağlayın. Mitinge katılmayan işçiler hakkında soruşturma başlatılacaktır” şeklinde tehdit ifadeleri yer aldı.

Demirtaş’ın konuşmasının ardından toplanan kalabalık yürümek istedi. Polisin izin vermemesi sonucu kalabalık ile polis arasında gerginlik yaşandı. Kalabalıkta bulunan terör örgütü mensuplarınınpolise taşla saldırmasının ardından polis tazyikli su ve gaz ile müdahale etti.

miting

Katılımın çok az olduğu ‘özyönetim mitinginde’ Demirtaş, barışı ve çözümü savunduklarını iddia etti. Şehirleri ateş yerine çeviren PKK’lıları her fırsatta savunan Demirtaş “Ülkenin mevcut idari biçimi halkın yönetime katılmasını imkansız kılıyor, biçimin değişmesine karşı değiliz, bunu savunmuyoruz. Herkes yönetime katılsın diye bir özerklik modeli öneriyoruz. Oturup tartışabiliriz dedik. Halk istiyorsa, en iyisini müzakere ederek yapabiliriz dedik. Bundan anlamıyorlar. Bizi hiçleştirip, seçimde de baraj altında bırakarak siyasette tek adam tek parti yönetimine geçmek istedikleri netleşince biz ne dedik, ‘O halde seni başkan yaptırmayacağız’ dedik. Süreç böyle işledi” dedi.

 

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk

Yüzsüz KK; HDPKK ile yürüyüp bakın ne dedi?

CHP ile HDP yine kol kola! CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’nün 19’uncu gününe HDP’liler de katıldı. …

hdp

HDPKK’lılar da FETÖ gibi kıvırmayı iyi biliyor!

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, ‘terör örgütüne üye olmak’, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘Toplantı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir